Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Niebo nad Berlinem

Kino Przegląd Seans filmowy

9 grudnia 2023, godz. 20:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 10 zł
pętla indukcyjna
W sobotę, 9 grudnia, w ramach przeglądu WIM WENDERS – MISTRZ KINA DROGI Kino SOKÓŁ zaprasza na film „Niebo nad Berlinem”.
NIEBO NAD BERLINEM nagrodzony został m.in. Złotą Palmą w Cannes (Najlepszy reżyser) i zdobył dwie Europejskie Nagrody Filmowe (Najlepszy reżyser, najlepszy aktor drugoplanowy).

„Niebo nad Berlinem” jest swoistym „powrotem do domu” Wendersa i pierwszym niemieckim filmem po ośmiu latach spędzonych w Ameryce. Jego głównymi bohaterami są aniołowie stróże, przyjazne niewidzialne istoty w prochowcach, które słuchają myśli śmiertelników i próbują ich pocieszyć. Jeden z nich, Damiel (Bruno Ganz), pragnie stać się człowiekiem po tym, jak zakochuje się w pięknej artystce trapezowej Marion (Solveig Dommartin). Peter Falk, który gra samego siebie, pomaga mu przekroczyć tę granicę, wprowadzając go w tajniki drobnych przyjemności życia...

Film stał się kultowy na całym świecie i w 1998 roku doczekał się remake'u pod tytułem „Miasto Aniołów” z Nicolasem Cage’em i Meg Ryan w rolach głównych.

Zwiastun

Francja, RFN 1987, 128', fantasy, melodramat, napisy, od 15 lat

Kalendarium wydarzeń

Teatr Spektakl / widowisko

Ballada o polskich Cyganach

9 grudnia 2023, godz. 16:00

sala im. Piotra Kosińskiego, MCK SOKÓŁ

Kapela Józefowskich - kolejno Jan Szabla, Edward Turski, Rudolf Józefowski, Józef Nowak, Józef Józefowski, Józef Wojsław
Folklor Muzyka Inne Spotkanie / dyskusja

Promocja wydawnictwa „Z rękopisu Rudolfa Józefowskiego”

10 grudnia 2023, godz. 17:00

Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna