Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

MY, MAŁOPOLANIE 2021

Muzyka Koncert

25 września 2021, godz. 16:00

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Dodatkowe informacje:
Wstęp na podstawie zaproszenia - do odbioru w kasie  MCK SOKÓŁ od 13 września br.
Ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacja miejsc i potwierdzenie przybycia do 20 września br., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00,
tel. 18 44 82 649.
Zapraszamy na koncert laureatów oraz uroczystą galę wręczenia nagród finalistom 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY 2021.

Orkiestra Dęta OSP Polanka Wielka

Orkiestra OSP Polanka Wielka jest jedną z najstarszych orkiestr dętych województwa małopolskiego. Pierwsze wzmianki o istnieniu zespołu odnotowano w 1911 roku. W roku 1980 kierownictwo nad orkiestrą objął Jan Jarosz, który przez 39 lat nieprzerwanie prowadził zespół. Od czerwca 2019 roku kapelmistrzem i kierownikiem Orkiestry jest Mariusz Płonka.

Do najważniejszych osiągnięć orkiestry należy:
  • I miejsce w Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych o puchar Wójta Gminy Polanka Wielka w latach 2015, 2016, 2017 i 2018.
  • II miejsce na 40. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu w 2017 r.
  • I miejsce na 41. Małopolskim Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu w 2018 r.
Grand Prix w finale 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu w 2021r., gdzie zespół zdobył również nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie marsza na estradzie.

Mariusz Płonka: absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie puzonu prof.dr.hab. Zdzisława Stolarczyka. Aktualnie wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I ST. im Witolda Rowickiego w Żywcu.

Roman Marczyński Big Band

Big Band powstał w 2020 roku w Roczynach i ma już na swoim koncie wydanie pierwszej płyty CD oraz DVD. Zespół składa się z muzyków, którzy ukończyli m.in. Akademię Muzyczną w Krakowie lub Katowicach. Członkami zespołu są także wychowankowie Orkiestry Dętej OSP w Roczynach. Ponadto w Big Bandzie występują wokaliści: Rafał Żur i Kamil Franczak - jeden ze stu jurorów znanego programu telewizyjnego „Śpiewajmy razem. All Together Now”.

W 2021 r. podczas XVII Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych w Bielsku Białej Roman Marczyński Big Band zdobył wszystkie, najwyższe trofea w swojej kategorii, zarówno w Konkursie Estradowym o Puchar Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, jak i w Konkursie o Puchar Starosty Bielskiego. W tym roku zespół został również finalistą 43. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, na którym zdobył I miejsce w grupie Big Bandów i Orkiestr Rozrywkowych oraz puchar Prezydenta Miasta Nowego Sącza.

Roman Marczyński: Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym - Muzyka Współczesna i Jazz. Aktualnie pracuje jako nauczyciel gry na trąbce w Szkole Muzycznej I stopnia w Suchej Beskidzkiej.

PATRONAT HONOROWY FESTIWALU

Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego
Biskup Andrzej Jeż - Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej
Ludomir Handzel - Prezydent Miasta Nowego Sącza
Marek Kwiatkowski - Starosta Nowosądecki

PATRONAT MEDIALNY FESTIWALU

Sponsorzy

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego
Nazwa funduszu: Fundusz Promocji Kultury
Nazwa zadania: Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY
Wartość dofinansowania: 73 000 zł, całkowita wartość zadania: 158 000 zł

Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY jest cyklicznym wydarzeniem organizowanym od 1977 roku, służącym edukacji muzycznej oraz promocji amatorskiego ruchu artystycznego. Wydarzenie obejmuje koncerty, prezentacje zespołów muzycznych i grup mażoretkowych oraz liczne działania towarzyszące: warsztaty, konkursy, akcje animacyjne - skierowane również do publiczności.

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Warsztat

29. MAŁOPOLSKIE WARSZTATY DLA KAPELMISTRZÓW I TAMBURMAJORÓW ORKIESTR DĘTYCH

24 - 26 września 2021

MCK SOKÓŁ

Kobieta w płaszczu unosi głowę do góry.
Teatr Spektakl

„Odyseja” - spektakl Teatru Nowszego

26 września 2021, godz. 18:00

Dworzec PKP w Nowym Sączu