Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

MOJA ZBRODNIA

Kino Seans filmowy

23 sierpnia 2023, godz. 16:15

Kino SOKÓŁ

WSTĘP: 10 zł - wstęp wyłącznie z legitymacją szkolną/studencką
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne wyłącznie w kasie Kina SOKÓŁ
W ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego LEŻAK zapraszamy na seans filmowy MOJA ZBRODNIA w reżyserii Francoisa Ozona, który odbędzie się w środę, 23 sierpnia, o godzinie 16:15 w Kinie SOKÓŁ. Film ten to komediowy dramat osadzony w latach 30. w Paryżu, gdzie młoda aktorka staje przed sądem za zbrodnię, co prowadzi do fascynującej opowieści o walce w sądzie, feminizmie i wpływie mediów.
Najnowszy film Francois Ozona, zrealizowana z rozmachem, w gwiazdorskiej obsadzie komedia, jest kolejnym dowodem niezwykłego talentu i wszechstronności mistrza francuskiego kina. 

W rolach głównych wystąpili Nadia Tereszkiewicz, Rebecca Marder, Isabelle Huppert oraz Fabrice Luchini. 

Luźno inspirowana sztuką Georges’a Berra i Louisa Verneuila „Moja zbrodnia” to hołd Ozona dla złotej ery Hollywood. Historię z lat 30. poprzedniego stulecia francuski reżyser filtruje przez wątki feministyczne, #metoo i problem wpływu mediów na kształtowanie opinii publicznej.

Paryż, lata 30. Madeleine (Nadia Tereszkiewicz) to młoda aspirująca aktorka, bez grosza przy duszy. Kobieta zostaje oskarżona o zamordowanie słynnego producenta, który pod pretekstem zawodowej propozycji próbował ją wykorzystać. Kiedy wydaje się, że Madeleine stoi na straconej pozycji, z pomocą przychodzi jej przyjaciółka, prawniczka Pauline (Rebecca Marder).

Oparta na podstępie strategia sprawia, że wygrywają batalię sądową. Los Madeleine kompletnie się odmienia. Przebiera w zawodowych propozycjach, jest na ustach całego miasta. Jej sława nie wszystkim jednak się podoba, zwłaszcza zdetronizowanej gwieździe kina niemego Odette Chaumette (Isabelle Huppert).
Francja/Belgia, 2023, 102', komediodramat, napisy, od 15 lat

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Bez przebaczenia

22 sierpnia 2023, godz. 18:15

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

BARBIE

24 sierpnia 2023, godz. 18:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu