Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA

Kino Seans filmowy

23 listopada 2022, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 10 zł
Dodatkowe informacje:
Bhutan, Chiny 2019, 110', dramat, napisy, od 15 lat
LUNANA. SZKOŁA NA KOŃCU ŚWIATA to pierwszy w historii Bhutanu film nominowany do Oscara. Obraz został doceniony także na wielu światowych festiwalach filmowych oraz górskich, gdzie zdobył kilkanaście nagród publiczności.
Na sukces filmu przełożyły się na pewno piękne krajobrazy Bhutanu, muzyka i subtelne poczucie humoru, a także klimat samego filmu, który  łączy w sobie ujmującą pogodę ducha z przenikliwością spojrzenia na mało znane nam rejony świata. Pawo Choyning Dorji nakręcił film będący afirmacją prostego życia w zgodzie z prawami natury.

Mieszkający w stolicy Bhutanu Ugyen ma jasno sprecyzowany plan na życie. Mężczyzna marzy o karierze piosenkarza i w tym celu planuje wyjechać do Australii. Zanim jednak będzie mógł to zrobić, musi odbyć ostatni rok rządowej służby nauczycielskiej.

Decyzją przełożonych trafia do najbardziej odległej wiejskiej szkoły. Położone na wysokości pięciu tysięcy metrów miejsce nie ma nic wspólnego z wygodnym życiem, jakie do tej pory prowadził. Nie ma tam elektryczności, brakuje jakichkolwiek materiałów edukacyjnych, a w klasie, w której ma prowadzić zajęcia, obok swoich podopiecznych spotkać może… yaka.

Choć początkowo Ugyen chce jak najszybciej stamtąd uciec, zaangażowanie młodych uczniów, ale też serdeczność i niesamowita siła mieszkańców wioski sprawiają, że zaczyna zmieniać opinie o tym wyjątkowym miejscu

ZWIASTUN

Projekcji filmu towarzyszyć będzie spotkanie z polonistką Bernadetą Odrzywolską.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

LOMBARD

22 listopada 2022, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Święta inaczej

24 listopada 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ