Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Ludmiła Figiel „Nowy Targ. Uwaga! Nisko latające Anioły!”

Sztuka Spotkanie / dyskusja

12 października 2023, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI w Nowym Targu

Wstęp: Wstęp wolny
W czwartek, 12 października, o godzinie 18:00, zapraszamy do Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu na kolejne spotkanie z cyklu „Mam Wam coś do powiedzenia”. Tym razem będziemy mieli zaszczyt gościć autorkę Ludmiłę Figiel, która opowie nam o swojej najnowszej książce zatytułowanej „Nowy Targ. Uwaga! Nisko latające anioły!”.
Autorka książki twierdzi, że od czasu przejścia na emeryturę (40 lat uczyła historii w I LO w Nowym Targu), najważniejszą dla niej instytucją w Mieście jest Galeria JATKI. Tu przychodzi napatrzeć się na piękno, odżywić się sztuką i napełnić nadzieją, obserwując wrażliwość innych na sprawy umysłu, serca i duszy – w ujęciu artystycznym! Swoim sposobem przeżywania prezentowanej w JATKACH sztuki, Ludmiła Figiel dzieli się w esejach publikowanych w corocznym katalogu Prezentacji Nowotarskich. Potwierdzeniem powyższych spostrzeżeń jest wątek sztuki w jej najnowszej książce „Nowy Targ. Uwaga! Nisko latające anioły!”.

Na spotkaniu w JATKACH będzie można posłuchać fragmentów dotyczących m.in. artystycznej „makiety” Nowego Targu, portretu jednej z bohaterek i tajemniczego fresku. Zobaczymy ilustracje, specjalnie do tej książki wykonane przez Emilię Voit, a także kilka fotografii Pawła Kosa i Macieja Gębacza.
Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Nowy Targ

PATRONAT MEDIALNY

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Błogosławiona - pokaz specjalny z udziałem twórców filmu

12 października 2023, godz. 17:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Gościnnie w MCK Muzyka Teatr Spektakl / widowisko

Strażak Sam na żywo – Przygoda na Biwaku

14 października 2023

MCK SOKÓŁ