Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„Liczba doskonała” – seans filmu i spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim

Kino Seans filmowy Spotkanie / dyskusja

14 maja 2023, godz. 15:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 10 zł
Już w niedzielę 14 maja o godzinie 15:00, w ramach cyklu REKOLEKCJE FILMOWE, zapraszamy na pokaz polskiego dramatu – „Liczby doskonałej” w reżyserii Krzysztofa Zanussiego. Po seansie odbędzie się spotkanie z samym reżyserem, na którym poznamy kulisy powstawania tego wyjątkowego filmu.
Co nadaje życiu sens: sukces czy miłość? Z tym dylematem mierzą się Joachim, dobiegający kresu życia mężczyzna spełniony, oraz młody geniusz matematyczny David. Ten film to powrót do centralnych tematów twórczości reżyser. Odpowiedzi, których tym razem udziela, są przewrotne i nieoczywiste.

Joachim (Andrzej Seweryn) to dojrzały mężczyzna, który już nic nikomu nie musi udowadniać. Jest zamożny, a jego życie było pasmem sukcesów. Kaprys losu stawia na jego drodze trzydziestoletniego Davida (Jan Marczewski), geniusza matematycznego, który porzuca obiecującą karierę biznesową zagranicą i szuka właściwego pola dla swoich talentów w Polsce. Sprawy komplikują się, kiedy w życie Davida wkracza Ola (Julia Latosińska). Joachim i David to dwaj mężczyźni na zupełnie innych etapach życia. Czego każdy z nich może nauczyć się od drugiego? Jak wybrać pomiędzy intelektem, wiarą i miłością? W „Liczbie doskonałej” Krzysztof Zanussi powraca do najważniejszych tematów swojej twórczości i prezentuje je w nieoczekiwanej formie intelektualnego thrillera.

Krzysztof Zanussi o swoim filmie

LICZBA DOSKONAŁA to film o matematyce i o Panu Bogu. To opowieść o tym,jak człowiek wyrzeka się bogactwa na rzecz pasji, która okazuje się więcej warta. To także film o pustce w życiu i o pełni życia, o egoizmie i radości dzielenia się z innymi. Wracam w tym filmie do moich pierwszych filmów: "Struktury kryształu” i „Iluminacji” ukazując relacje nauki, życia i wiary.

Zwiastun

Polska 2022, 87', dramat psychologiczny, od 15 lat

Obsada: Andrzej Seweryn, Jan Marczewski, Julia Latosińska...

Kalendarium wydarzeń

Sztuka Wernisaż / finisaż

JOANNA BOROWICZ „RZEŹBA”, BARBARA PISZCZÓR „MALARSTWO” - wernisaż

13 maja 2023, godz. 19:00

Galeria BWA JATKI

Kino Seans filmowy

BRATY

16 maja 2023, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ