Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Krótkometrażowe filmy aktorskie nominowane do Oscara 2023

Kino Seans filmowy

7 marca 2023, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
Dodatkowe informacje:
Łączny czas programu filmów nominowanych do Oscara w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Aktorski: 114 minut.
W ramach DKF KOT zapraszamy we wtorek 7 marca o godzinie 18:00 na pokaz Krótkometrażowych Filmów Aktorskich nominowanych do Oscara 2023.
Oscary przyznawane przez Amerykańską Akademię Filmową to jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie kina. Nominacje ogłaszane są w kilkunastu kategoriach, a wśród nich również dla najlepszych filmów krótkometrażowych. Krótkie metraże pokazywane są w zestawach po kilka filmów, dzięki czemu jedna wizyta w kinie to spektrum emocji i niesamowitych, inspirujących historii zaklętych w krótkiej, innowacyjnej formie! 

Pięć fabularnych krótkich metraży z różnych zakątków świata. Spotkanie dwóch zjednoczonych po latach rozłąki braci na farmie w Irlandii Północnej, poszukiwania zaginionej siostry z tajemniczym krajobrazem Grenlandii w tle, przygody zbuntowanych dziewcząt w surowych murach włoskiej szkoły z internatem, zaskakujący zwrot akcji podczas podróży tramwajem w środku norweskiej nocy i wieczór na lotnisku w Luksemburgu, który zmieni na zawsze życie bohaterki z Iranu.

FILMY W PROGRAMIE:

IRLANDZKIE POŻEGNANIE  | AN IRISH GOODBYE
reż. Tom Berkeley, Ross White / Irlandia / 2022 / 23’

Po wielu latach rozłąki, drogi dwóch braci krzyżują się ponownie na rodzinnej farmie w Irlandii Północnej, gdzie przybywają na pogrzeb przedwcześnie zmarłej matki (w tej roli Michelle Fairley, znana szerszej publiczności z roli Catelyn Stark w serialu Gra o Tron). Spotkanie przybiera nieoczekiwany obrót, gdy stają przed zadaniem zrealizowania listy rzeczy do załatwienia, pozostawionej przez zmarłą rodzicielkę.
IVALU | IVALU
reż. Anders Walter / Dania / 2022 / 16’

Adaptacja duńskiego komiksu Ivalu, autorstwa Mortena Dürra i Larsa Hornemana. Ivalu zniknęła. Jej młodsza siostra nie mogąc liczyć na pomoc ojca, desperacko próbuje odnaleźć dziewczynę na własną rękę, ale rozległa przyroda Grenlandii skrywa wiele tajemnic…
UCZNIAKI | THE PUPILS
reż. Alice Rohrwacher / Włochy, USA / 2022 / 37’

Scenarzystka i reżyserka Alice Rohrwacher (laureatka Europejskiej Nagrody Filmowej za pełnometrażowy film Szczęśliwy Lazzaro) oraz nagrodzony Oscarem reżyser Alfonso Cuarón (tu w roli producenta) łączą siły by opowiedzieć historię niewinności, chciwości i fantazji. Ten krótkometrażowy film fabularny opowiada o pragnieniach, oddaniu, wolności i anarchii, która kiełkuje w umysłach dziewcząt - podopiecznych surowej katolickiej szkoły z internatem w okresie świąt Bożego Narodzenia.
NOCNA JAZDA | NIGHT RIDE
reż. Eirik Tveiten / Norwegia / 2020 / 15’

Chłodna grudniowa noc. Ebba jak co wieczór czeka na tramwaj, gdy nieoczekiwany splot zdarzeń zmienia bieg pozornie zwyczajnego powrotu do domu.
CZERWONA WALIZKA | THE RED SUITCASE
reż. Cyrus Neshvad / Luksemburg / 2022 / 17’

Późny wieczór na lotnisku w Luksemburgu. 16-letnia Iranka celowo zwleka z przejściem przez bramki bezpieczeństwa, by w końcu podjąć decyzję, która może zmienić jej życie na zawsze.

Kalendarium wydarzeń

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

1 marca 2023, godz. 16:00

Cmentarz komunalny w Nowym Sączu | sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Jezioro Słone

8 marca 2023, godz. 14:00

Kino SOKÓŁ