Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

KONKURS DLA PROJEKTÓW FILMÓW O KRÓTKIM METRAŻU 2023

Kino Przegląd

5 czerwca 2023

Rozpoczął się nabór wniosków do Konkursu Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form dla projektów filmów o metrażu nie dłuższym niż 45 min i budżecie nie wyższym niż 400 000 zł. Na zgłoszenia czekamy do 5 czerwca 2023.
Organizatorem konkursu jest KBF, a partnerem merytorycznym Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, instytucja kultury Województwa Małopolskiego.

Tegoroczna pula nagród wynosi 194 000 zł netto. Nagrody są finansowane z budżetu Gminy Miejskiej Kraków oraz budżetu Województwa Małopolskiego.

Nagrody przyznawane są w 4 kategoriach kwotowych Nagród:
  • Kategoria A: od 194 000 złotych netto do 100 000 złotych netto,
  • Kategoria B: poniżej 100 000 złotych netto do 50 000 złotych netto,
  • Kategoria C: poniżej 50 000 złotych netto do 25 000 złotych netto,
  • Kategoria D: poniżej 25 000 złotych netto.

Jednym z warunków otrzymania nagrody jest podpisanie przez laureata danego projektu filmowego z KBF umowy licencyjnej – szczegółowe warunki są opisane w Regulaminie Konkursu.

Celem Konkursu realizowanego w ramach Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form, jest przyznawanie nagród dla produkcji niskobudżetowych (do 400 000 zł netto) i jednocześnie krótkometrażowych (do 45 min) filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych, których scenariusze powiązane są z województwem małopolskim lub Krakowem poprzez temat, a także osoby twórców lub miejsce akcji oraz produkcji, w których udział wezmą lokalni twórcy lub realizatorzy. Zadaniem Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form (tworzonego przez województwo małopolskie, Gminę Miejską Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu) jest również pomoc adeptom sztuki filmowej w dążeniu do zrealizowania ich pierwszych projektów filmowych.

Wnioski do Konkursu, sporządzone według aktualnego Formularza Wniosku wraz z obowiązującymi załącznikami, przesyłane są w wersji elektronicznej, w dwóch folderach – w jednym folderze w wersji nieedytowalnej (podpisane skany formularza i załączników w formacie pdf.) i w drugim folderze w wersji edytowalnej Formularz Wniosku (plik .xls), oba spakowane w formie jednego archiwum w formacie .zip lub .rar na stronę https://mffmf2023.kbf.krakow.pl/ w terminie do 05.06.2023 r. do północy.

W związku z obowiązkiem wypełnienia Części VI wniosku aplikacyjnego – ZRÓWNOWAŻONA PRODUKCJA FILMOWA – GREEN FILMING, rekomendujemy zapoznanie się z „Zielonym przewodnikiem dla branży audiowizualnej”.

Aktualny Formularz Wniosku Konkursu wraz z wymaganymi załącznikami poniżej.

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert

Barbora Botošová Band & Agata Siemaszko

2 czerwca 2023, godz. 19:00

sala im. R. Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Muzyka Teatr Warsztat

SCENA SŁOWA I PIOSENKI | POKAZ FINAŁOWY

6 czerwca 2023, godz. 17:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ