Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Koncert Noworoczny dla Sądeczan 2022

Muzyka Koncert

9 stycznia 2022, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 65 zł, 60 zł, *1 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety do nabycia od 2 stycznia 2022 r. on-line oraz od 3 stycznia 2022 r. w kasie MCK SOKÓŁ.
*1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji).
Koncert Noworoczny dla Sądeczan jest już tradycją. Każdego roku na początku stycznia mieszkańcy miasta tłumnie wypełniają salę sądeckiego SOKOŁA.
Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej przygotowała specjalny program, na który składają się największe hity musicalowe i przeboje filmowej klasyki światowej. Orkiestrze będą towarzyszyć artyści polskiej sceny muzycznej.

Prowadzenie: Katarzyna Sanocka.

Sylwia ZIÓŁKOWSKA

Kobiet w eleganckiej sukni pozuje na tle zaśnieżonego krajobrazu
Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie śpiewu Ewy Biegas (laureatki wyróżnienia na Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu w 1997 roku) oraz studiów licencjackich na Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, w klasie śpiewu Jolanty Pawlikowskiej. W 2019 roku zadebiutowała na scenie Opery Śląskiej w Bytomiu partią Zuzi w operze Verbum nobile Moniuszki pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka, w reżyserii, inscenizacji i choreografii Henryka Konwińskiego. Jest laureatką wielu nagród, m.in.: I miejsca na IX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Zdzisława Skwary w Mławie (2021), III miejsca na V Międzynarodowym Konkursie Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach (2021), nagrody specjalnej podczas konkursu o Stypendium Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej w ramach festiwalu „Tydzień Talentów 2021”, III miejsca na V Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju (2019), I miejsca na XIX Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina „Iuventus Canti” w miejscowości Vráble (Słowacja, 2017), Grand Prix X Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Kielcach (2016). Finalistka XIX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2021).Współpracowała między innymi z takimi dyrygentami jak: Sławomir Chrzanowski, Stanisław Krawczyński, Tomasz Labuń, Sebastian Perłowski, Maciej Tworek.

Stanisław NAPIERAŁA

Mężczyzna w garniturze pozuje na szarej ścianie
Student Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie śpiewu Ewy Biegas oraz Łukasza Gaja. Jako solista brał udział w XVI Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie (2020), występując w partii tenorowej w Requiem Kozłowskiego pod dyrekcją Macieja Tworka oraz w partii Jana z Tenczyna w operze Królowa Jadwiga Karola Kurpińskiego pod dyrekcją Rafała Jacka Delekty. W ramach Lubomirski Festival 2020 (Katowice) dał się poznać w partii Barona Leo w operetce Die liebe Unschuld (Kochana niewinność) Władysława Lubomirskiego. Jej prawykonanie odbyło się pod batutą Sebastiana Perłowskiego z udziałem Chóru Filharmonii Śląskiej w sali koncertowej AM w Katowicach. W latach 2017/2018 był stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W roku 2021 laureat m.in.: III nagrody na XIX Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, I nagrody na IV Międzynarodowym Konkursie Solowej Wokalistyki Sakralnej „Ars et Gloria” w Katowicach, II nagrody na XXIV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Mikuláša Schneidera-Trnavského w Trnavie (Słowacja), I nagrody na XXII Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina „Iuventus Canti” we Vrablach (Słowacja) oraz I nagrody w kategorii tenor na I Turnieju Polskich Akademii Muzycznych w Łodzi.

ppłk SG mgr Leszek MIECZKOWSKI

Mężczyzna w mundurze siedzi na krześle
I Dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (2000). Absolwent Studium Oficerskiego przy Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu (2001), Studiów Menadżer kultury SGH (2002) oraz Zarządzanie Firmą (WSB-NLU) 2004. Od 2002 roku jest dyrygentem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej, Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej (2003-2021) oraz Sądeckiej Orkiestry Kameralnej (od 2016). W latach 2012-2015 założyciel oraz dyrygent Orkiestry Dętej Akademii Muzycznej w Krakowie. Dokonał wielu światowych prapremier dzieł polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Zapraszany przez orkiestry w kraju i za granicą jako dyrygent i konsultant. Pedagog w zakresie sztuki dyrygowania oraz innych specjalności muzycznych. Wielokrotnie nagradzany i odznaczany za osiągnięcia artystyczne m.in. Brązowym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta RP, Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Brązowym Medalem za Zasługi dla SG, Złotym Jabłkiem Sądeckim za „Szczególne zasługi na rzecz upowszechniania kultury muzycznej na Sądecczyźnie”, Medalem „Polonia Minor” – Nagrodą Województwa Małopolskiego za pracę na rzecz województwa małopolskiego i jego mieszkańców.

Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej

Grupa ludzi w mundurach pozuje na tle kościelnych organ
Muzyczny ambasador Straży Granicznej w kraju i za granicą. Reprezentuje Straż Graniczną w czasie najważniejszych uroczystości państwowych i okolicznościowych. Swoim patriotycznym repertuarem podtrzymuje tradycje narodowe oraz przedstawia z muzycznym rozmachem bogatą historię polskości.
Jest ceniona wśród znawców muzyki operetkowej i musicalowej jako interpretator muzyki symfonicznej oraz akompaniamentów klasycznych w transkrypcjach na wielką orkiestrę dętą. Występuje na festiwalach muzycznych prezentując muzykę filmową, operetkową, musicalową oraz rozrywkową. Wielokrotnie zapraszana na międzynarodowe festiwale muzyczne w kraju i za granicą. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej poszczycić się może liczbą ponad 10 tysięcy koncertów oklaskiwanych przez wielomilionową widownię. Wielokrotnie uhonorowana nagrodami i wyróżnieniami. W dorobku zespołu znajdują się nagrania kilkunastu płyt CD z muzyką klasyczną, regionalną i rozrywkową. Orkiestra Reprezentacyjna Straży Granicznej godnie reprezentuje Rzeczpospolitą Polską na arenie międzynarodowej.

SPONSORZY

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert Seans filmowy

Gwiazdka z maestro André Rieu - po raz drugi w MCK SOKÓŁ

7 stycznia 2022, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ

twarz kobiety ubranej w habit
Kino Seans filmowy

BENEDETTA

11 stycznia 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ