Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Koncert Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy „Słobożański” z Charkowa

Muzyka Koncert

15 czerwca 2022, godz. 19:00

sala im. L. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

WSTĘP: 1 zł
Dodatkowe informacje:
W czasie koncertu będzie prowadzona zbiórka pieniężna przez Fundację Rozwoju Sądecczyzny na rzecz pomocy mieszkańcom Ukrainy.
15 czerwca o godz. 19.00 w ramach cyklu „Solidarni z Ukrainą” zapraszamy na koncert Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy „Słobożański” z Charkowa.
Program:

Myroslav Skoryk - Taniec hiszpański
Wolfgang Amadeus Mozart - XI Koncert fortepianowy F-dur K413
Ludwig van Beethoven - VII Symfonia A-dur op. 92

Giuseppe Mengoli
- dyrygent
Juan Carlos Fernández-Nieto
- fortepian


Młodzieżowa Akademicka Orkiestra Symfoniczna Ukrainy „Słobożański” z Charkowa 
powstała w 1993 roku. W 1994 roku na Europejskim Festiwalu Muzycznym w Kopenhadze została uznana za najlepszą młodzieżową orkiestrę symfoniczną w Europie. Za znaczący wkład w rozwój kultury ukraińskiej i wysoki profesjonalizm w 2008 r. orkiestra otrzymała status akademickiego zespołu wykonawczego. Obecnie w orkiestrze pracują młodzi muzycy z całej Ukrainy. Wielu z nich jest laureatami krajowych i międzynarodowych konkursów. Orkiestra ma w swoim repertuarze prawie wszystkie światowe arcydzieła muzyki klasycznej, utwory kompozytorów współczesnych oraz muzykę różnych gatunków i stylów. Do wybuchu wojny regularnie uczestniczyła w różnych imprezach okolicznościowych, krajowych i międzynarodowych festiwalach muzycznych oraz konkursach. Twórcza działalność MAOS zyskała uznanie na całym świecie, a światowej sławy soliści przyjeżdżali do Charkowa wyłącznie po to, by pracować z tak wyjątkową grupą wykonawczą.

Europejskie Centrum Muzyki gości młodych muzyków z Charkowa w ramach kilkutygodniowej rezydencji artystycznej Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej Ukrainy w Lusławicach. 

Pobyt i intensywne próby zespołu będą miały na celu przygotowanie artystów do koncertów w Polsce.

Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz zaangażowaniu Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego i Województwa Małopolskiego, młodzi muzycy mają szansę na powrót do bezpiecznej i komfortowej pracy artystycznej przerwanej przed blisko trzema miesiącami agresją rosyjską i zbrodniczymi działania wojennymi, szczególnie intensywnymi we wschodniej części Ukrainy i w okolicach Charkowa.

Współorganizator

Partnerzy

Patronat medialny

Kalendarium wydarzeń

ksiądz unosi hostię, a za nim stoją inni księża
Kino Prelekcja / wykład Seans filmowy

Żywy

15 czerwca 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Dogtanian. Psi muszkieterier

18 czerwca 2022, godz. 10:00 - 11:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu