Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Koncert „HARCERSTWO SĄDECKIE DLA UKRAINY”

Teatr Spektakl / widowisko

27 lutego 2023, godz. 17:00

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Bezpłatne wejściówki na koncert dostępne od 14 lutego br. w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3), czynnej: pn.-pt. 8:00-20:00, sob.-ndz. 12:00-20:00.

Brak wolnych miejsc.
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, wspólnie z Hufcem ZHP im. Bohaterów Ziemi Sądeckiej, zaprasza na koncert pt. HARCERSTWO SĄDECKIE DLA UKRAINY, który odbędzie się w ramach SCENY SOKÓŁ – w dniu 27 lutego 2023 roku o godz. 17.00 w sali im. L. Lipińskiego MCK SOKÓŁ.
Wydarzenie, nad którym Honorowy Patronat objął Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego, jest artystyczną formą podziękowania wolontariuszom Hufca ZHP w Nowym Sączu i osobom współpracującym z Hufcem – za ich wkład finansowy, rzeczowy i pracę na rzecz pomocy Ukrainie i ukraińskim uchodźcom.

W koncercie zaprezentowane zostaną utwory z tak zwanej „krainy łagodności”, własnego autorstwa wykonawców, ale także teksty innych autorów, m. in. śp. Wiesława Buchcica – byłego harcmistrza nowosądeckiego Hufca ZHP. Ponadto w programie znajdą się ukraińskie utwory patriotyczne (współczesne i z dawnych wieków), z dedykacją dla osób – uchodźców z Ukrainy, przebywających w naszym sądeckim regionie.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie w holu mini-wystawa fotografii, dokumentująca wolontariat harcerzy na rzecz pomocy Ukrainie.

Wystąpią: Renata Widerowska z Krynicy, Oliwia Ślipek, Aleksandra Jurek-Szewczyk, Witold Szewczyk i Bartłomiej Watzek Wawrzyniak z Nowego Sącza oraz zespół „Łem My” z Komańczy.

Kalendarium wydarzeń

Sztuka Wernisaż Wystawa

Aleksandra Rey „MERISTOS” – wernisaż

24 lutego 2023, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI

Kino Seans filmowy

WSZYSTKO WSZĘDZIE NARAZ – WERSJA POSZERZONA

28 lutego 2023, godz. 17:45

Kino SOKÓŁ