Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

KONCERT GALOWY na zakończenie 6. edycji Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych

Muzyka Koncert

16 października 2021, godz. 16:00

sala im. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Dodatkowe informacje:

Wstęp na podstawie zaproszenia - do odbioru w kasie MCK SOKÓŁ od 4 października br.
Ilość miejsc ograniczona.

Rezerwacja miejsc i potwierdzenie przybycia do 12 października br., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, tel. 18 44 82 649.

16 października br. o godz. 16.00 w sali im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ, będzie mieć miejsce wyjątkowe wydarzenie muzyczne z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, którą obok ppłk. SG Leszka Mieczkowskiego dyrygować będą absolwenci 6. Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych.
18 przedmiotów, 526 godzin zajęć teoretyczno-praktycznych prowadzonych przez 18 wykładowców i nauczycieli, tysiące przejechanych kilometrów - to bilans realizowanego w latach 2019-2021 Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych, którego absolwentami zostały 24 osoby pochodzące z 9 województw: dolnośląskiego, lubelskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego.

Sobotni KONCERT GALOWY z udziałem Orkiestry SG, będzie niezwykłą okazją do zaprezentowania przed sądecką publicznością efektów dwuletniej pracy studentów przygotowanych przez wykładowców kursu z trzech klas: dr. Waldemara Gronia, ppłk. Leszka Mieczkowskiego oraz ppłk. dr hab. Stanisława Strączka. W tej uroczystej oprawie, absolwenci odbiorą również dyplomy ukończenia Studium.

Ogólnopolskie Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych MCK SOKÓŁ po raz pierwszy zainaugurowane zostało w 2003 roku i do dnia dzisiejszego pozostaje unikatową, jedyną tego typu formą kształcenia dyrygentów amatorskich orkiestr dętych w kraju. Program kursu opracowany został przez praktyków, dyrygentów orkiestr wojskowych. Do tej pory zrealizowanych zostało sześć edycji Studium, które ukończyło 143 słuchaczy. Dziś z dumą śledzimy sukcesy studentów, których pasja stała się z czasem sposobem na życie…

Więcej o Studium TUTAJ
Więcej o wykonawcach koncertu: www.orkiestra.strazgraniczna.pl

Serdecznie zapraszamy!

Wstęp na podstawie zaproszenia - do odbioru w kasie MCK SOKÓŁ od 4 października br.
Ilość miejsc ograniczona.
Rezerwacja miejsc i potwierdzenie przybycia do 12 października br., od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, tel. 18 44 82 649.

Kalendarium wydarzeń

Mężczyzna ma założone rękawice bokserskie. Obok niego stoją więźniowie
Kino Seans filmowy

„Mistrz” - seans filmu oraz promocja książki Eleonory Szafran

14 października 2021, godz. 18:30 - 20:30

Kino SOKÓŁ

Mężczyzna z kobietą siedzą na krzesłach na scenie i trzymają w race kartki papieru
Teatr Warsztat

ABC – INSTRUKTORA TEATRALNEGO

18 października 2021, godz. 10:00 - 14:00

Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie