Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Kłopoty do odwołania

Kino Seans filmowy

16 - 22 lipca 2021

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

Bilety: 10 zł
W tym tygodniu, w ramach cyklu WAKACYJNE LAST MINUTE DO KINA, zapraszamy na dwie komedie: ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH oraz LOKAL ZAMKNIĘTY.

ŚWIĘTA, ŚWIĘTA I PO ŚWIĘTACH - premiera

Brazylia, Francja 2019, 94’, komediodramat, od 15 lat
Seanse: 16 – 18 lipca godz. 16:40, 19 – 22 lipca godz. 21:15
Bilety: 10 zł

Dla pięćdziesięciokilkuletniej Mady (w tej roli gwiazda brazylijskiego kina Regina Casé) nie ma rzeczy niemożliwych. To jedna z tych bohaterek, które potrafią wyjść obronną ręką z każdej, nawet najtrudniejszej opresji, a wszelkie problemy, jakie stają na jej drodze, zbywa niewinnym uśmiechem, za którym kryje się sprytny plan.

Kobieta pracuje dla bogatej rodziny z Rio de Janeiro, doglądając ich luksusowej rezydencji. Dowodzi domowym personelem, załatwia niezbędne sprawunki, opiekuje się schorowanym nestorem rodu, a po godzinach marzy o rozkręceniu własnego interesu. Liczy, że w realizacji celu pomoże jej stojący na czele familii wpływowy Edgar.

Sytuacja zmienia się diametralnie z chwilą, gdy do rezydencji wchodzi policja, a mężczyzna zostaje podejrzany o udział w największej aferze korupcyjnej w historii Brazylii. W jednej chwili Madá, podobnie jak pozostały personel, pozbawiona zostaje pracy i wynagrodzenia. Coś, co dla wielu byłoby powodem do załamania, dla rezolutnej i zuchwałej bohaterki okaże się niespodziewaną szansą.

LOKAL ZAMKNIĘTY

Polska 2021, 87’, komedia, od 15 lat
Seanse: 16 – 21 lipca godz. 19:30, 22 lipca godz. 17:30, 19:30
Bilety: 10 zł

Bart (Eryk Kulm Jr) i Nerd (Paweł Koślik) mają świetny plan. Chcą włamać się do mieszkania skorumpowanego Polityka (Janusz Chabior), który ukrywa kasę z łapówek w lodówce. Dużą kasę! Droga do celu wiedzie przez agencję towarzyską, więc panowie będą musieli użyć podstępu, żeby zrealizować swój plan. Na ich drodze pojawiają się jednak nieoczekiwane przeciwności. A to w lokalu zjawia się stały klient – Policjant (Mateusz Damięcki), a to Sutener, żądający zapłaty.

Co gorsza, nieugięty Pracownik Sanepidu zamyka agencję na 10 dni, wraz z wszystkimi obecnymi w niej klientami. Łatwy i prosty plan zaczyna się coraz bardziej komplikować. Chętnych do kasy jest coraz więcej. Czy ten skok na forsę może zakończyć się happy endem?

Kalendarium wydarzeń

Fragment dachu: stalowy okrągły wentylator, trójkątne stalowe elementy, balkony przesłonięte siatką, betonowa ściana.
Edukacja Sztuka Warsztat

Plener architektoniczny dla młodzieży

15 - 19 lipca 2021

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART
Widok na ośnieżone szczyty gór
Sztuka Wernisaż Wystawa

KRAJOBRAZ GÓRSKI 2020 - otwarcie wystawy

17 lipca 2021, godz. 15:00

Rynek w Nowym Targu