Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Indonezja. Po drugiej stronie raju

Prelekcja / wykład

17 listopada 2021, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu serdecznie zaprasza na prezentację multimedialną, połączoną z promocją książki Anny Jaklewicz -  "Indonezja. Po drugiej stronie raju".
Stojąca młoda kobieta oparta o mur

Anna Jaklewicz - podróżniczka, archeolog i antropolog. Autorka książek „Indonezja. Po drugiej stronie raju” i „Niebo w kolorze indygo. Chiny z dala od wielkiego miasta”. Relacje z podróży publikuje m.in. w National Geographic TRAVELER i Magazynie Podróżników TamTam. Organizatorka wypraw do Azji i pilot wyjazdów trampingowych. Prowadzi zajęcia międzykulturowe dla młodzieży oraz warsztaty archeologiczne dla dzieci.

Nie liczy stempli w paszporcie, zazwyczaj wyjeżdża na dłużej. W Sudanie spędziła ponad pół roku, w Egipcie rok, w Chinach prawie dwa lata, tyle samo w Indonezji. Podróżowała także po Mongolii, Indiach, Laosie, Kambodży, Tajlandii, Wietnamie oraz Malezji i Singapurze.

Wielokrotnie wyróżniana za prelekcje poświęcone wyprawom. Jej pokaz o Indonezji zdobył nagrodę publiczności na Kolosach – największym festiwalu podróżniczym w Europie oraz nagrodę jury Festiwalu 100droga. Prezentacja o Chinach zwyciężyła w konkursie Żywioły OFF na festiwalu Trzy Żywioły.

Za samotną, dziewięciomiesięczną podróż po Indonezji, podczas której powstawała ta książka, została nominowana przez National Geographic do nagrody TRAVELERY w kategorii Podróż Roku.

www.annajaklewicz.pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowano ze środków Gminy Miasta Nowy Targ

Kalendarium wydarzeń

kobieta stojąca na scenie
Kino Seans filmowy

Aline. Głos miłości

17 listopada 2021, godz. 17:15

Kino SOKÓŁ

Folklor Sztuka Warsztat

ZWYCZAJE KOLĘDNICZE U POGÓRZAN, cz. II – ATRYBUTY KOLĘDNICZE

18 - 26 listopada 2021

Dom Kultury w Jastrzębi