Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

HALO ZIEMIA! - spektakl dla dzieci

Teatr Spektakl / widowisko

7 - 14 lutego 2021

online

Wstęp: Bezpłatny dostęp online
Gdybym była bardzo, bardzo duża przytuliłabym Ziemię i powiedziała jej: „Halo Ziemia!” Jesteś piękna”. A Ty co byś jej powiedział/powiedziała? Myślisz, że Ziemia jest szczęśliwa? Może czasami bywa smutna? Może tak naprawdę wcale nie chce być Ziemią i wolałaby być np. psem? Jedno jest pewne: Ziemia potrzebuje Twojego przytulenia.
Halo, halo! Jeżeli chcecie ze mną polecieć w kosmos, przeżyć nieziemską przygodę i przytulić Ziemię zapraszam na mój spektakl „ Halo Ziemia!”. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy wyruszyli ze mną w tę teatralną podróż: Kai, Tomkowi, Elizie, a także dzieciom, które wzięły udział w warsztatach „Halo Ziemia!”. Szczególnie dziękuję moim Rapsom: Gabrysi i Stasiowi, dla których, tak jak Ziemia dla nas wszystkich, kręcę się każdego dnia. Bądźmy przytulasami Ziemi !!!!

Marta


Scenariusz i reżyseria: Marta Łągiewka
Scenografia: Kaja Cykalewicz-Licak
Muzyka: Tomasz Licak
Choreografia: Eliza Hołubowska

Obsada:
Marta Łągiewka
Nagranie będzie dostępne bezpłatnie na naszej stronie internetowej oraz kanale YouTube MCK SOKÓŁ od 7 lutego od godz. 17.00.

TEATR LALEK „PLECIUGA”

„Pleciuga” niezmiennie od ponad 65 lat ma dla swoich małych i dużych odbiorców szeroki wachlarz propozycji repertuarowych. W kulturalnej ofercie, wśród spektakli dla dzieci, znajdują się duże widowiska, a także przedstawienia kameralne, przy których realizacji wykorzystywane są różnorodne techniki lalkarskie.

Przedstawienia te grane są w różnych przestrzeniach teatru - od dużej sali, przez kameralną, na holu teatralnym, czy kulisach scen kończąc. Jednym z najgłośniejszych przedstawień, ważnych nie tylko w dziejach „Pleciugi”, ale i całego polskiego lalkarstwa, był dyptyk dla młodzieży i dorosłych „Rzecz o Jędrzeju Wowrze” Jana Wilkowskiego, na który składały się: „Spowiedź w drewnie” Jana Wilkowskiego i „Żywoty świętych” wg Jędrzeja Wowry, w reżyserii Bohdana Głuszczaka i Jana Wilkowskiego (1983). Ten właśnie spektakl można uznać za pierwszy, który w pełni przełamał stereotyp, że scena lalkowa jest skierowana wyłącznie w stronę dzieci. Oficjalnie od 2000 roku funkcjonuje w „Pleciudze” Scena dla Dorosłych, na której spektakle swoje realizują takie postaci polskiego teatru jak Anna Augustynowicz, Konrad Dworakowski czy Paweł Aigner. Propozycje te przedstawiane są dziś na scenie kameralnej. „Pleciuga” systematycznie prezentuje swoją twórczość w kraju i za granicą.
Patronat honorowy:
Witold Kozłowski - Marszałek Województwa Małopolskiego