Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Faktoria przyjemności

Teatr Spektakl Warsztat

15 listopada 2022

sala im. Lucjana Lipińskiego | sala im. Romana Sichrawy MCK SOKÓŁ

Bilety: 20 zł, 25 zł, 1 zł* – spektakl, 0 zł – warsztaty
Dodatkowe informacje:
*dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji) oraz dla osób posiadających status uchodźców z Ukrainy (na podstawie zaświadczenia tożsamości wydanego przez Konsulat Generalny Ukrainy). 

czas: 60 minut, od 14 lat
audiodeskrypcja
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza we wtorek 15 listopada o godzinie 18:00 na spektakl Fundacji Mikro Teatr FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI oraz towarzyszące mu warsztaty dla osób słabowidzących i niewidomych, które odbędą się o godzinie 15:00.
15 listopada 2022. godz. 18:00 | sala im. Lucjana Lipińskiego - spektakl
wydarzenie z audiodeskrypcją

15 listopada 2022, godz. 15:00 - 17:00 | sala im. Romana Sichrawy - warsztaty dla osób słabowidzących i niewidomych
zgłoszenia pod numerem: tel. +48 18 448 26 30

Tekst i reżyseria: Agata Biziuk
Scenografia i kostiumy: Agata Stanula
Muzyka: Maciej Cempura, Piotr Klimek
Obsada: Anna Domalewska, Dominika Majewska, Rafał Derkacz
Głos z offu: Karolina Burek
Działania edukacyjne: Karolina Vyšata
Czym jest przyjemność? Odpowiedzi na to pytanie poszukuje każdy, umilając sobie codziennie trudy życia w dowolny, indywidualny sposób. A jak to jest: współtworzyć produkty w Fabryce Przyjemności? Na to pytanie odpowiedź znają na pewno pracownicy i pracowniczki najstarszego zakładu produkującego czekoladę w Warszawie.

Jak wiadomo, miejsce pracy tworzą ludzie. W dobrej atmosferze umiemy podołać najcięższym zadaniom. Twórca tej fabryki nauczył swoich pracowników wsparcia, jedności i zawiązywania długotrwałych przyjaźni. Nasza opowieść pozwala na wysłuchanie tego, co mają do powiedzenia ci, którzy tworzyli historię tego miejsca, chcemy pokazać co kryje się pod szyldem ogólnodostępnej „przyjemności”. Więzi fabrycznej rodziny zacieśniały się podczas wspólnych wyjazdów, spotkań czy imienin. Gdyby nie Basia, Irenka, Zdziszek, Janusz i inni nie byłoby zakładu, bo to właśnie oni są duszą tej fabryki. To oni trwali w niej od początku, i potrafili dokonać niemożliwego, by ją uratować.

Spektakl FAKTORIA PRZYJEMNOŚCI to opowieść o losach Polaków podczas przemian politycznych, o determinacji jednostki w dążeniu do celu, sile grupy, ale także dbaniu o swoje bezpieczeństwo i komfort w momencie zagrożenia. Przedstawienie to swego rodzaju połączenie teatru i interaktywnej wystawy muzealnej, zawierającej elementy teatru ruchu oraz ożywionej formy.

Spektakl inspirowany jest wywiadami pochodzącymi ze zbiorów Archiwum Historii Mówionej Muzeum Warszawskiej Pragi, oddziału Muzeum Warszawy oraz audioteki PragaGada.pl Fundacji Animacja. W spektaklu wykorzystano fragment audio pochodzący z tych zbiorów.

TRAILER

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Kalendarium wydarzeń

Kino Przegląd Seans filmowy

Europejski Dzień Kina Artystycznego 2022

13 listopada 2022

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Kino Seans filmowy

BRIGITTE BARDOT CUDOWNA

15 listopada 2022, godz. 18:20

Kino SOKÓŁ