Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Ewa BŁASZCZYK - POZWÓL MI SPRÓBOWAĆ JESZCZE RAZ

Muzyka Koncert

22 marca 2022, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 50 zł, 45 zł, 40 zł, *1 zł
Dodatkowe informacje:
*dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji) oraz dla osób posiadających status uchodźców z Ukrainy (na podstawie zaświadczenia tożsamości wydanego przez Konsulat Generalny Ukrainy). Bilety dostępne w kasie MCK SOKÓŁ.
Ewa Błaszczyk opowiada swój los piosenkami m.in. Agnieszki Osieckiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Włodzimierza Wysockiego, czy Jacka Kleyffa. Wydarzenie organizowane w ramach XVII Wiosennego Festiwalu Artystów Piosenki PAMIĘTAJCIE O OGRODACH.
Ewa BŁASZCZYK
Marcin PARTYKA – piano
Andrzej “e-moll” KOWALCZYK – gitara, śpiew
Sebastian FELICIAK – saksofon
Marianna JANCZARSKA – śpiew

Część repertuaru, jak „Orszaki”, jest powszechnie znana, ale brzmi inaczej, nie tylko inaczej zinterpretowana, ale niosąca inną niż dotychczas opowieść. Jest też o działaniu, pracy, o krzątaniu się w życiu, wreszcie o szukaniu sensu w tym, w czym go czasem dostrzec najtrudniej. Biografia Ewy Błaszczyk jest doskonale znana – śmierć męża, choroba córki, walka o jej życie, później walka o jej prawo do leczenia, o jakość tego życia. Jest bezkompromisowa wobec siebie samej. To wszystko przebija z tekstów, jakie wykonuje zarówno grając w przedstawieniach teatralnych jak i śpiewając recitale. W swoim wokalnym projekcie śpiewa o tym, że świat, nawet jak się kończy, nadal jest piękny, że można znaleźć w nim sens.

/fragment recenzji - Remigiusz Grzela/

Sponsorzy

Patroni medialni

Kalendarium wydarzeń

Dwóch mężczyzn siedzi przy ladzie w restauracji
Kino Seans filmowy

Drive My Car

22 marca 2022, godz. 18:10

Kino SOKÓŁ

Kobieta stoi na scenie
Muzyka Koncert

Teatr Polski Bielsko-Biała - WYSPA KALINA

23 marca 2022, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ