Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Echa Karpat

Folklor Koncert

20 stycznia 2024, godz. 19:00

Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich (Ludźmierz, ul. Jana Pawła II 116)

Wstęp: wolny
Marszałek Województwa Małopolskiego – Witold Kozłowski, Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu – Andrzej Zarych oraz Prezes Związku Podhalan w Polsce – Julian Kowalczyk zapraszają na koncert ECHA KARPAT inaugurujący działalność Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich, który odbędzie się w sobotę 20 stycznia o godz. 19:00 w sali widowiskowej Instytutu w Ludźmierzu.

ECHA KARPAT zabiorą nas w fascynującą podróż po malowniczym regionie Karpat, podczas której odkryjemy bogactwo kulturowe zaklęte w tradycyjnych tańcach oraz w wybranych elementach dawnej obrzędowości. Będzie to okazja, by zanurzyć się w niepowtarzalnych dźwiękach, które od wieków rozchodzą się po tej wyjątkowej krainie. W ową podróż wyruszymy wraz z zespołami regionalnymi z Polski, Słowacji i Węgier:

  • Zespół Regionalny BIAŁODUNAJCANIE,
  • Zespół Regionalny MYSTKOWIANIE,
  • Zespół Pieśni i Tańca ZIEMIA MYŚLENICKA,
  • Młodzieżowa Kapela Góralska JUTRZENKA,
  • Folklórny Súbor ROZMARIJA (Słowacja),
  • Kincső Ifjúsági Néptáncegyüttes (Węgry).

Koncert poprzedzi uroczysta msza święta o godz. 14:00 w Sanktuarium Maryjnym w Ludźmierzu (ul. Jana Pawła II 124), której wyjątkowego charakteru nada oprawa muzyczna w wykonaniu Zespołu PODHALANIE. 

Dodatkowo wydarzeniu towarzyszyć będzie również wystawa prac Władysława Trebuni-Tutki, którą podziwiać będzie można w foyer sali widowiskowej Instytutu Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.

Organizatorzy

Modernizacja i rozbudowa Domu Podhalańskiego została wykonana w ramach projektu UDOSTĘPNIANIE ZASOBÓW DZIEDZICTWA – UTWORZENIE INSTYTUTU DZIEDZICTWA NIEMATERIALNEGO LUDÓW KARPACKICH zrealizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego i Unii Europejskiej.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

„Kos” - pokaz przedpremierowy z udziałem reżysera

20 stycznia 2024, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Folklor Przegląd

7. Z kolędą u Pogórzan

21 stycznia 2024, godz. 14:00

Dom Kultury w Jastrzębi