Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Dzień kota w Kinie SOKÓŁ 2024

Kino Seans filmowy

17 lutego 2024

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 14 i 17 zł
Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników kotów na niezapomniane wydarzenie! Już 17 lutego w Kinie SOKÓŁ w Nowym Sączu świętować będziemy Dzień Kota! Wspólnie obejrzymy pełną przygód opowieść, która poruszy serca nie tylko wielbicieli kotów, czyli film familijny EMMA I CZARNY JAGUAR!

Konkursy z nagrodami!

W tym dniu, przed seansami filmu EMMA I CZARNY JAGUAR o godz. 10:00 i 12:15, czekają na Was także konkursy z nagrodami!

Zbiórka żywności i produktów dla kotów!

Dodatkowo przez cały weekend (16-18 lutego) prowadzić będziemy zbiórkę żywności i produktów dla naszych futrzastych przyjaciół. To doskonała okazja, abyśmy mogli razem pomóc potrzebującym kotom i uczynić ich życie trochę przyjemniejszym.

Na chwilę obecną najpotrzebniejsze są:
  • karma sucha i mokra,
  • akcesoria: zabawki dla kotów, kuwety, transportery,
  • podkłady higieniczne,
  • rękawiczki jednorazowe,
  • ręczniki papierowe,
  • worki na śmieci.

Zebrane produkty przekazane zostaną Towarzystwu Opieki nad Zwierzętami oddział w Nowym Sączu i pomogą im w ratowaniu kocich żywotów.

O filmie

EMMA I CZARNY JAGUAR
Francja 2024, 100', familijny, przygodowy, dubbing

Twórcy światowych przebojów „Mia i biały lew” oraz „Wilk, lew i ja”, które w samej tylko Polsce obejrzało blisko 700 000 widzów, powracają z nową, fascynującą opowieścią o relacjach dzieci i wspaniałych zwierząt. Ich najnowsze dzieło to pasjonująca wyprawa do serca Amazonii, gdzie w przepięknych okolicznościach przyrody rozkwita niezwykła przyjaźń dorastającej dziewczynki i czarnego jaguara. Połączeni zdumiewającą więzią przyjaciele, dadzą wszystkim niezapomnianą lekcję zaufania, szacunku i ekologii oraz pokażą, że przyszłość planety i ochrona dóbr naturalnych jest – jak nigdy – w naszych rękach.  

Sympatyczna Emma dorasta w amazońskiej dżungli, mając za towarzysza przygód i zabaw Hope – małego czarnego jaguarka. Niestety, ich piękna i zażyła relacja kończy się wraz z przeprowadzką dziewczynki do Nowego Jorku. Z dala od rodzinnych stron, Emma nie przestaje jednak marzyć o powrocie do deszczowych lasów i ukochanego zwierzaka. Mijają lata. Nastoletnia już Emma, która z czasem przyzwyczaiła się do życia w wielkim mieście, odkrywa, że amazońskiej puszczy zagrażają okrutni łowcy zwierząt. Nie wahając się ani chwili, dziewczynka wyrusza do krainy dzieciństwa, aby uratować swojego przyjaciela. Pomaga jej w tym przebojowa nauczycielka biologii – pani Anja. Razem zrobią wszystko, by odnaleźć Hope i ocalić jaguara przed tymi, którzy dla zysku nie zawahają się zniszczyć dzikiej przyrody.

Kalendarium wydarzeń

Sztuka Wernisaż

ANIMALIS 2023. Triennale malarstwa o tematyce zwierzęcej – finisaż wystawy

16 lutego 2024, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI w Nowym Targu

Kino Seans filmowy

Anatomia upadku - przedpremiera

20 lutego 2024, godz. 18:40

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu