Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Chłopiec z niebios

Kino Seans filmowy

1 sierpnia 2023, godz. 17:50

Kino SOKÓŁ

WSTĘP: 13 i 16 zł (członkowie klubu 10 zł)
We wtorek, 1 sierpnia, o godzinie 17:50 w ramach DKF KOT zapraszamy do Kina SOKÓŁ na ekscytujący thriller w reżyserii Tarika Saleha, osadzony w tajemniczym świecie Kairu i niebezpiecznego Bractwa Muzułmańskiego - CHŁOPIEC Z NIEBIOS.
Adam, chłopak z małej rybackiej wioski, przyjeżdża na prestiżowe stypendium do Kairu. Gdy staje się świadkiem tajemniczego zabójstwa kolegi, zostaje wplątany w śmiertelnie niebezpieczną intrygę. Zmuszony do współpracy, zgadza się przeniknąć do Bractwa Muzułmańskiego — jednej z najpotężniejszych organizacji islamu, która nie zawaha się przed niczym, żeby chronić swoje tajemnice. Aby przeżyć, Adam bardzo szybko będzie musiał opanować reguły gry niezwykle brutalnego świata, wkraczając na ścieżkę, z której nie ma już powrotu.

Gęsty, mistrzowsko nawiązujący do wybitnych literackich klasyków gatunku thriller został za swoją fabułę uhonorowany w Cannes nagrodą za najlepszy scenariusz. Reżyser Tarik Saleh osadził akcję filmu w świecie, którego nikt wcześniej nie odważył się pokazać na ekranie. Prawdziwe oblicze Bractwa długo pozostawało tajemnicą. Mimo że działa od blisko wieku, nikomu z zewnątrz nie udawało się go całkowicie poznać. Dla Adama, młodego studenta, opanowanie reguł obcego świata to przede wszystkim kwestia życia i śmierci. W tej grze staje się mistrzem, przekraczając wszystkie granice. Adam w języku arabskim oznacza proroka wygnanego z raju.
Szwecja, Finlandia, Francja, Dania 2023, napisy, 120', od 15 lat
Reżyseria: Tarik Saleh
Obsada: Tawfeek Barhom, Fares Fares, Mohammad Bakri

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Pierwszy Dzień mojego życia

31 lipca 2023, godz. 18:40

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Sztuka Wernisaż

25-lecie Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu – wernisaż

4 sierpnia 2023, godz. 17:00 - 20:00

Galeria Sztuki SOKÓŁ