Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Błąd systemu - wirtualny seans

Kino Seans filmowy

19 maja 2020, godz. 18:00

sala internetowa Kina SOKÓŁ

Wstęp: 10 zł
Pierwszy wirtualny seans Dyskusyjnego Klubu Filmowego KOT. Film "Błąd systemu" był niemieckim kandydatem do OSCARA w 2020 roku w kategorii „Najlepszy Film Nieanglojęzyczny”. Projekcja odbędzie się na sali internetowej Kina SOKÓŁ, a wstęp do niej wygłosi prelegent naszego DKFu – Karol Szafraniec.

Zaproszenie na film

Fabuła filmu

Główna bohaterka filmu ma zaledwie dziewięć lat, a doświadczeniem mogłaby obdzielić kilkoro swoich rówieśników. Do jakiejkolwiek placówki by nie trafiła, prędzej czy później zostaje z niej wydalona. Takie przypadki, jak niewinnie na pierwszy rzut oka wyglądająca Benni, w slangu pracowników socjalnych nazywane są „łamaczami systemu”.

Za agresją, krzykiem, gwałtownością, które charakteryzują zachowanie dziewczynki kryje się jeden cel. Jest nim desperacka chęć powrotu do domu i życie u boku ukochanej matki. Kobieta ma jednak spore wątpliwości, obawiając się, że krnąbrna córka nie pozwoli jej ułożyć sobie na nowo życia. Kiedy kolejne sposoby nie pomagają poskromić wybuchowego charakteru Benni, niespodziewanie pojawia się światełko w tunelu w osobie nowego opiekuna Michy. Czy uda mu się odnieść sukces tam, gdzie wszyscy inni postawili na dziewczynce krzyżyk?

Zwiastun

REŻYSERIA: Nora Fingscheidt
PRODUKCJA: Niemcy 2019
CZAS TRWANIA: 119'
KAT. WIEKOWA: 16 lat
WERSJA JĘZYKOWA: napisy
GATUNEK: dramat
OBSADA: Helena Zengel, Albrecht Schuch, Gabriela Maria Schmeide

Jak wziąć udział:

 1. Zakup bilet poprzez stronę www.biletysokol.pl.
 2. Po zakupie biletu, na podany w formularzu adres mailowy, otrzymasz potwierdzenie transakcji i link do prelekcji.
 3. Link, pod którym dostępny będzie film oraz hasło niezbędne do uruchomienia seansu otrzymasz na ten sam adres mailowy w dniu seansu, czyli 19 maja przed projekcją.
 4. Hasło do filmu będzie aktywne na 5 minut przed pokazem filmowym, tj. od godz. 17:55 i pozostanie aktywne do godz. 19:00 w dniu 19 maja.
Sprzedaż biletów zakończy się we wtorek 19 maja o godz. 17:30.

Informacje techniczne dotyczące odtwarzania filmu:

 1. Przed oglądaniem filmu sprawdź, czy masz najbardziej aktualną wersję przeglądarki i systemu operacyjnego oraz dobre połączenie z Internetem:
  • najnowsza wersja przeglądarki Google Chrome, Firefox, Microsoft Edge, Safari lub Opera;
  • połączenie internetowe o przepustowości conajmniej 30 Mb/s na urządzeniu do oglądania. Prędkość Internetu można sprawdzić na stronie speedtest.pl. W razie aktywności oraz jednoczesnego aktywnego korzystania z Internetu przez inne urządzenia - laptop, tablet, telefon, TV itd. (przewodowo lub przez WiFi) niezbędne jest uzupełnienie wyżej wskazanej prędkości połączenia na urządzeniu do oglądaniu filmu.
  • system operacyjny: Windows 7 lub nowszy, Mac OS X 10.7 lub nowszy, Ubuntu 10 lub nowszy;
 2. Podczas oglądania filmu radzimy zamknąć pozostałe karty w przeglądarce, a także inne przeglądarki i programy. Pomóc może także skorzystanie z przewodowego połączenia sieciowego zamiast bezprzewodowego.

 3. Poniżej przybliżone prędkości zalecane do odtwarzania poszczególnych formatów wideo:

  rozdzielczość obrazu zalecana stała prędkość
  HD – 1080p
  HD – 720p
  SD – 480p
  SD – 360p
  30 Mb/s
  15 Mb/s
  7 Mb/s
  3 Mb/s

Kalendarium wydarzeń

Po prawej stronie siedząca para. Kobieta trzyma nagie dziecko. Po lewej stronie duże słońce. W oddali zarys miasta.
Sztuka Wystawa

ko_LEKCJA - otwarcie wystawy

29 maja 2020, godz. 12:00

Galeria BWA SOKÓŁ