Akademia Przedszkolaka Filminek

Kino Seans filmowy

23 marca - 13 maja 2021

Kino SOKÓŁ/online

Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia do 16 marca 2021 roku. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja telefoniczna u koordynatora wydarzenia.
FILMINEK zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z filmem i przygodą. Atrakcji moc już od marca!
Powoli szykujemy się do wiosny – zdejmujemy ciepłe rękawiczki i czapki. Otulając dłońmi kubek ciepłej herbaty, spoglądamy w bezchmurne niebo z nadzieją, że wszystko będzie dobrze. Również FILMINEK z utęsknieniem czeka na słoneczne poranki i leniwe popołudnia. A już najbardziej nasłuchuje w przytulnej
przestrzeni naszego kina Waszego śmiechu i wesołego gwaru.

Jednak w tym roku wyjątkowo zróbmy FILMINKOWI na przekór – zaproście go do Waszego przedszkola! Niech się zadomowi wśród kolorowych sal zabaw, pluszowych miśków i klocków z drewna. A że razem raźniej, niech zabierze ze sobą swoich ulubionych kompanów! Mała Molly chętnie wyruszy do Was z wielką wyprawą!

Komisarz ropuch Gordon i sprytna myszka Paddy w wolnej chwili wpadną do Waszego przedszkola z nietypowym śledztwem. Może Wy macie pomysł, kto mógł ukraść wiewiórcze orzechy w lesie? Słoneczne akcenty z afrykańskiej podróży przywiozą Wam Emma i Kacper oraz ich ukochane maskotki – Leo i Pani Królik. Przy okazji poznacie kilka prostych sztuczek, które mogą się okazać dla Was przydatne w trakcie wędrówki po afrykańskich dżunglach.

Zapowiada się fajna zabawa! Otwórzcie szeroko Wasze drzwi na powitanie FILMINKA. Tak jak do tej pory, przed każdym seansem filmowym, będzie miało miejsce krótkie wprowadzenie do świata bajek. Jest to okazja do wspólnego rozwiązywania zagadek, a także nauki wierszyków i piosenek. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak się u Was zadomowi nasz FILMINEK i jego przyjaciele. Wysyłajcie nam zdjęcia i relacje z tego wyjątkowego spotkania.

Zapraszamy z FILMINKIEM do wspólnej przygody!

Program

MARZEC
Temat: Plecak i walizka

WIELKA WYPRAWA MOLLY
Niemcy 2016, animacja, 70 min.
Molly już wkrótce przestanie być jedynaczką. Nie będzie jakąś tam starszą siostrą – będzie najlepszą starszą siostrą na świecie. Zrobiła już nawet dla brata czapkę, żeby było mu ciepło, gdy już się wykluje. Rodzice Molly, państwo Potworowscy, wyruszają w podróż na odległą wyspę, na której przychodzą na świat wszyscy członkowie klanu potworów. Tata ma przed sobą jeszcze trochę wysiadywania. O nie! Zapomnieli o czapce! Molly i jej nakręcany zabawkowy przyjaciel, Edison, wyruszają na wielką wyprawę – przed nimi wiele wspaniałych przygód i ogromne wyzwania.
KWIECIEŃ
Temat: Leśna przygoda

GORDON I PADDY
Szwecja 2017, animacja, 65 min.
Ekranizacja znanych w Polsce szwedzkich kryminałów dla dzieci o przygodach komisarza policji ropucha Gordona i jego zastępcy – myszki Paddy. W trakcie śledztwa Gordon łapie na gorącym uczynku głodną myszkę. Szybko orientuje się, że Paddy nie mogła być sprawczynią kradzieży orzechów. „Jest jedno prawo lasu” – mówi komisarz – „Bycie miłym jest legalne. Bycie niemiłym nie” i prosi przemyślną myszkę o pomoc w śledztwie. Wkrótce, gdy ta dowiedzie swoich umiejętności, mianuje ją swoim następcą. Niestety nowe wyzwanie może Paddy przerosnąć. Czy uda im się schwytać winnych przestępstw w lesie?
MAJ

Temat: Afryka dzika

KACPER I EMMA NA SAFARI
Norwegia 2015, aktorski, 75 min.
Kacper i Emma ruszają do Afryki! A to dlatego, że mama Emmy będzie pomagać tam swojej przyjaciółce Ann – doktor weterynarii, która pracuje w tamtejszej klinice dla zwierząt. Dziadek dziewczynki, Emma, Kacper oraz ich wierni towarzysze – pluszowe zabawki Leo i Pani Królik, są bardzo podekscytowani spotkaniami ze wszystkimi zwierzętami na safari. Pluszowy Leo jest szczególnie poruszony, bo może spotka prawdziwego lwa?


PROJEKCJA ONLINE

Terminy projekcji są ściśle określone w materiałach promocyjnych. Dostęp do filmów jest możliwy jedynie we wskazanych przez Organizatora terminach i nie może ulec zmianie.
Po dokonaniu wszystkich niezbędnych formalności (tj. zgłoszenie przedszkola do udziału w projekcie, terminowa wpłata na konto Organizatora), otrzymają Państwo w umówionym terminie link z kodem dostępu do filmu.

KARNETY I BILETY ONLINE

Koszt uczestnictwa w FILMINKU ONLINE to 12 zł za karnet dla jednego dziecka, obejmujący trzy spotkania od marca do maja 2021 roku. Cena udziału w jednym spotkaniu wynosi 6 zł dla jednego uczestnika za dany tytuł we wskazanym miesiącu.

KARNETY I BILETY NA SEANSE W KINIE SOKÓŁ

Na życzenie, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, utworzymy stacjonarną formę FILMINKA w Kinie SOKÓŁ. Koszt uczestnictwa dla jednego dziecka to 24 zł za karnet obejmujący trzy spotkania. Cena udziału w jednym spotkaniu to 11 zł dla dziecka z grupy poniżej 40 osób lub 10 zł dla dziecka z grupy powyżej 40 osób. Małe grupy uczestników projektu będą łączone z innymi.
UWAGA! Do każdego z tytułów dołączamy prezentację multimedialną, która ma zadanie wprowadzić dzieci w świat wybranych przez nas filmów. Są to kilkuminutowe filmiki z piosenkami i zabawami, dobrane tematycznie do danego zagadnienia. Dodatkowo każde przedszkole otrzyma drogą elektroniczną materiały edukacyjne dla nauczycieli w formacie PDF, które są przeznaczone do dalszej pracy z dziećmi po zakończonej projekcji.

Kalendarium wydarzeń