Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„Ogród światła” - wernisaż wystawy prac Agnieszki Kutylak-Hapanowicz

Sztuka Wernisaż / finisaż

27 maja 2022, godz. 18:00 - 21:00

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Wstęp: wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Godziny otwarcia Galerii:
poniedziałek – niedziela 11.00 – 20.00
Wernisaż wystawy prac Agnieszki Kutylak-Hapanowicz, które Artystka tworzy akwarelą, gwaszem, tuszem, akrylem i pigmentami naturalnymi. Zostaną zaprezentowane ilustracje przedstawiające malowniczy świat, pełen znanych z natury, choć nie do końca rzeczywistych stworzeń. Wystawa towarzyszy 37. Festiwalowi Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK.
AGNIESZKA KUTYLAK-HAPANOWICZ – jest absolwentką filologii polskiej i edytorstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Inspiracją dla jej prac jest przyroda ożywiona: owady, gady, a szczególnie ptaki. Duży wpływ na jej twórczość mają dawne, XVII i XVIII-wieczne ryciny z atlasów historii naturalnej. Większość stworzeń Kutylak-Hapanowicz nie ma jednak odpowiednika w świecie realnym, istnieją tylko w wyobraźni i snach. Tworzy w różnych technikach malarskich, jak: akwarela, tusz, akryl, farby zrobione z pigmentów mineralnych i roślinnych, stosuje również złocenia. Jako podłoży malarskich używa papieru, płótna oraz materiałów naturalnych: kamieni, liści i drewna odzyskanego. Mieszka i pracuje w Krakowie jako redaktora i ilustratorka.

Swoje prace prezentowała na wystawach indywidualnych: „Ptasie sny” w Galerii Sklepik z Marzeniami w Gliwicach (2017), „Ogród ptaków” w Galerii Muzeum Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (2019), „Ptaki” w Centrum Produktu Kulturowego Beskidu Niskiego w Wysowej (2020), „Portrety niewidzialnych ptaków” w Galerii Dwór Karwacjanów w Gorlicach (2021), „Pieśni życia” w Pałacu pod Baranami – Galeria New Era Art w Krakowie (2021), „Rajskie ptaki” w Galerii Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie (2021).

Kalendarium wydarzeń

Literatura Konkurs

2. Konkurs Literacki „PIĘKNO MAŁOPOLSKI – SŁOWEM OPISANE"

27 maja 2022, godz. 17:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ

mężczyzna mający na głowie pióropusz
Kino

Ucieczka na srebrny glob

31 maja 2022, godz. 18:40

Kino SOKÓŁ