Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

729. ROCZNICA LOKACJI NOWEGO SĄCZA - Koncert SĄDECKI JAZZ

Muzyka Koncert

8 listopada 2021, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 20 zł, 15 zł, *1 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne od 25 października w kasie MCK SOKÓŁ oraz online.
* 1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji)
W programie: kompozycje jazzowe autorstwa Marceliny Gawron oraz muzyków towarzyszących.
Wykonawcy:
Marcelina GAWRON – wokal
Marcin KALETKA – saksofon
Adam JARZMIK – fortepian
Andrzej ŚWIĘS – kontrabas
Paweł DOBROWOLSKI – perkusja

Marcelina GAWRON

Wokalistka, instrumentalistka, pisze teksty i komponuje. Pochodzi z urokliwej miejscowości Jaworzna w Beskidzie Wyspowym. Od najmłodszych lat związana z muzyką. Początkowo kształcona w kierunku klasycznym - ukończyła klasę skrzypiec. Potem II stopień szkoły muzycznej w klasie kontrabasu. Wiedza, którą zdobyła na tym etapie, była bardzo cenna w późniejszej edukacji muzycznej. Ukończyła bowiem kierunek - wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Finalistka Konkursu Swingujący Kruk, który odbył się w ramach VII Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w roku 2011. Doceniona w rankingu magazynu Jazz Forum w kategorii – Jazzowa Wokalistka oraz Nowa Nadzieja/Muzyk – Jazz Top 2019. Wydała wówczas autorski album Notes of life.

 
Rozwój techniki wokalnej, możliwości głosu, był i jest nadal rozwojem świadomości siebie, pokonywania swoich ograniczeń i lęków. Trening prowadzi do zrozumienia siebie, tego kim jesteśmy i po co wychodzimy na scenę. To nasza wrażliwość, nasz niepowtarzalny wyraz oraz prawda o sobie jest treścią naszego przekazu.

Przez ostatnie lata brałam udział w wielu muzycznych projektach. Doświadczenia te weryfikowały upodobania muzyczne, które pomagają się wyrazić. Wybitny wokalista to ten, który czuje. I na tym czuciu możesz zbudować technikę, która pozwoli mu wyrażać w pełni siebie. Zwyczajnie, grając sobą, to, co ukryte głęboko w sercu - dając głos swojej wrażliwości.

Marcelina Gawron

Patroni medialni

Kalendarium wydarzeń

Dwóch mężczyzn siedzących na sali sądowej
Kino Seans filmowy

Tylko sprawiedliwość

4 listopada 2021, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Kobieta siedzi przy biurku
Kino Prelekcja / wykład Seans filmowy

Censor

9 listopada 2021, godz. 18:10

Kino SOKÓŁ