Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

36. Festiwal BAJDUREK | finał

Teatr Przegląd Spektakl / widowisko

15 - 17 czerwca 2021

MCK SOKÓŁ

Za nami finał 36. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. W dniach 15-17 czerwca 2021 r. na teatralnej scenie MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu w 15 niezwykłych spektaklach zaprezentowało się 160 młodych aktorów z województwa małopolskiego!
Tegoroczni finaliści Festiwalu zostali wyłonieni w drodze kwalifikacji przeprowadzonej na podstawie nagrań. To wyjątkowe wydarzenie w historii BAJDURKA. Tak samo, jak wyjątkowy był finał Festiwalu, który ze względów panującej pandemii, wprowadzonych ograniczeń w działalności instytucji kultury, konieczności zachowania reżimu sanitarnego był wydarzeniem zamkniętym dla finalistów.

Na uczestników finału w Nowym Sączu czekała jednak moc atrakcji: oglądanie przedstawień rówieśników, zabawy animacyjne z Ciocią Basią i Wujkiem Alkiem oraz warsztaty improwizacyjno-dramowe prowadzone przez Krystynę Hussak-Przybyło. Instruktorzy natomiast spotykali się z komisją artystyczną, w celu omówienia spektakli.

Komisja Artystyczna tegorocznego BAJDURKA przyznała GRAND PRIX FESTIWALU Grupie Teatralnej GALIMATIAS ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Wyspiańskiego w Żabnie za spektakl „Inne kaczątko”.

Zapraszamy do zapoznania się z protokołem Komisji Artystycznej.

To jednak nie koniec BAJDURKA! Wszystkie zarejestrowane spektakle finałowe zostaną zaprezentowane publiczności w sieci na przełomie września/października br. i będą miały szansę powalczyć o dodatkową nagrodę publiczności.

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Nazwa funduszu: Fundusz Promocji Kultury
Nazwa zadania: 36. Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK
Wartość dofinansowania: 55 000 zł, całkowita wartość zadania: 112 450 zł

Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK organizowany jest nieprzerwanie od 1986 roku. Celem wydarzenia jest promocja aktywności artystycznej najmłodszego pokolenia Małopolan poprzez umożliwienie prezentacji działającym w województwie zespołom oraz ich twórcze animowanie dzięki dodatkowym całorocznym działaniom animacyjno-warsztatowym.

Sponsor

Kalendarium wydarzeń

Fragment ekspozycji. Na pierwszym planie po lewej stronie plakat powieszony na białej ścianie. Plakat przedstawia graficznie przedstawioną twarz kobiety z wydatnymi, czerwonymi ustami. Na drugim planie na czerwonej ścianie wiszą rozmieszczone w dwóch poziomych rzędach plakaty. Plakaty są kolorowe.
Sztuka Wernisaż

Tomasz Bocheński "Title" - wernisaż wystawy

11 czerwca 2021, godz. 18:00 - 21:00

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Młody mężczyzna z ciemnymi włosami całujący popiersie kobiety
Kino Seans filmowy

Metamorfoza ptaków

15 czerwca 2021, godz. 18:20

Kino SOKÓŁ