Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

34. Krakowiaczek

Folklor Muzyka Taniec Konkurs Przegląd

9 czerwca 2024

Amfiteatr letni w Łoniowej

Wstęp: wstęp wolny
Dodatkowe informacje:
Zgłoszenia do 22 kwietnia 2024 r., do godz. 15:00.
Zapraszamy do Łoniowej na wydarzenia pn. KRAKOWIACZEK - 34. Dziecięcy Przegląd Folklorystyczny Regionu Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca 2024 r. w Amfiteatrze letnim w Łoniowej.
KRAKOWIACZEK ma charakter konkursu i adresowany jest do zespołów prezentujących dziecięcy folklor w formie autentycznej i artystycznie opracowanej, dziecięcych kapel ludowych i instrumentalistów-solistów z regionu etnograficznego Krakowiaków Wschodnich i Pogórza Ciężkowickiego w zasięgu powiatów: brzeskiego, dąbrowskiego i tarnowskiego. Dla najlepszego zespołu prezentującego sceniczną dziecięcą obyczajowość daje możliwość kwalifikacji na 47. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce – Zdroju.

UWAGA!
Informujemy, iż od 2023 roku dla uczestników z regionu etnograficznego Krakowiaków Zachodnich, w zasięgu powiatów: bocheńskiego, chrzanowskiego, krakowskiego, miechowskiego, myślenickiego, olkuskiego, oświęcimskiego, proszowickiego, wadowickiego i wielickiego wydarzenie pn. SPINKA KRAKOWSKA stanowi kwalifikację na konkursy stopnia wyższego. Szczegółowe informacje dot. powyższego wydarzenia można uzyskać w Gminnym Ośrodku Kultury w Mogilanach (tel. 12/27 01 612).

Zgłoszenia

Warunkiem udziału w Przeglądzie i przystąpienia do konkursu jest przesłanie pocztą mailową na adres: b.rompala@mcksokol.pl do 22 kwietnia 2024 r., do godz. 15:00 skanów czytelnie i dokładnie wypełnionych stosownych kart zgłoszeń lub bezpośrednie dostarczenie ich do biura konkursu, MCK SOKÓŁ – Biuro Organizacyjne, ul. Urszulańska 16, 33-100 Tarnów.

Uczestnicy zgłoszeni do udziału w Przeglądzie o terminie i godzinie występu zostaną poinformowani mailowo przez koordynatora wydarzenia. Dla opiekunów i kierowników poszczególnych grup planowane są również spotkania konsultacyjne z Komisją Artystyczną.

Dodatkowych informacji udziela Beata Rompała – koordynator wydarzenia - Biuro Organizacyjne w Tarnowie, ul. Urszulańska 16, tel. 18/ 53 40 685, e-mail: b.rompala@mcksokol.pl

Organizator

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu
Koordynacja: Biuro Organizacyjne w Tarnowie

Współorganizator i Gospodarz

Dębińskie Centrum Kultury

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Taniec Spektakl / widowisko

BAJKI MUZYKĄ PISANE: „Bajeczka o osiołku”

28 maja 2024

MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu