Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

26. PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE

Folklor Muzyka Taniec Konkurs Przegląd

28 - 29 stycznia 2023

Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu

Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Podegrodziu serdecznie zapraszają do udziału w 26. Ogólnopolskim Spotkaniu Dziecięcych i Młodzieżowych Grup Kolędniczych PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE, które odbędzie się w dniach 28 - 29 stycznia 2023 r.  w Podegrodziu.
Na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu zaprezentują się grupy kolędnicze zakwalifikowane na przeglądach kolędniczych w Małopolsce oraz zespoły zainteresowane i zakwalifikowane do konkursu spoza Małopolski.

Komisje przeglądów powiatowych czy wojewódzkich mogą kwalifikować grupy tylko z własnego powiatu lub województwa. W spotkaniach przewidziany jest udział ok. 30 grup kolędniczych reprezentujących różne grupy etnograficzne.

Wiek muzyków towarzyszących grupom kolędniczym nie może przekraczać 18 lat. 

Uczestnicy przeglądu oceniani będą w dwóch kategoriach:
  • dziecięcej 7 – 13 lat,
  • młodzieżowej 14 -17 lat 

Najlepszym grupom Komisja Artystyczna przyzna I, II i III miejsca oraz wyróżnienia. Przewiduje się również NAGRODĘ GŁÓWNĄ w postaci rzeźby PASTUSZKA ufundowaną przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

ZGŁOSZENIA

Każda zakwalifikowana na PASTUSZKOWE KOLĘDOWANIE grupa (podczas wcześniejszego powiatowego lub regionalnego przeglądu), aby wziąć udział w Konkursie zobowiązana jest niezwłocznie przesłać wypełnioną kartę zgłoszenia (z własnoręcznym podpisem osoby upoważnionej do reprezentowania grupy) na adres Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu (ul. Długosza 3, 33-300 Nowy Sącz). Dopuszcza się możliwość przesłania skanu wypełnionej i podpisanej karty na adres: e.fraczek@mcksokol.pl

Program PASTUSZKOWEGO KOLĘDOWANIA

  • 28 stycznia 2023 r. (I część prezentacji konkursowych) - godz. 13.00 - 16.00,
  • 29 stycznia 2023 r. (II część prezentacji konkursowych) - godz. 13.00 - 15.30.