Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy

Kino Seans filmowy

26 lutego 2021

piątek godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Bilety: 10 zł
„25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” to poruszający dramat sensacyjny, oparty na prawdziwych wydarzeniach z życia Tomasza Komendy. To fabularna opowieść o życiu młodego mężczyzny niesłusznie skazanego na 25 lat więzienia za popełnienie brutalnego przestępstwa.  Opowieść o niezłomności ludzkiego ducha, wytrwałości oraz sile, jaka tkwi w rodzinie.

Tomasz Komenda miał 23 lata, kiedy jego normalne życie zostało brutalnie przerwane. Z dnia na dzień został zatrzymany, wtrącony do więzienia i oskarżony o morderstwo. Kolejne ekspertyzy potwierdziły jego udział w zbrodni, a wszelkie dowody działały na jego niekorzyść. Przez blisko dwie dekady uwięzienia był bity, zastraszany, upokarzany i zdany tylko na siebie. W końcu, po 18 latach odsiadki, na jego drodze pojawili się prokuratorzy i policjant, którzy postanowili odkryć prawdę stojącą za zagadkową sprawą zatrzymanego.

Zgodziłem się na ten film, bo darzę dużym zaufaniem jego twórców. Wiem, że nie zrobią niczego przeciwko mnie i że w filmie pokażą całą prawdę – od pierwszej do ostatniej minuty. Zero fałszu. Chcę, aby ludzie zobaczyli, co tak naprawdę się ze mną działo. Ku przestrodze. Bo ta historia mogła przydarzyć się każdemu, a że padło akurat na mnie, to cóż… Żyję dalej, z podniesioną głową. Jestem wolny. Czuję, jakbym urodził się po raz drugi. Tomasz Komenda

Prawdziwa historia Tomka Komendy pokazuje, że nawet najbardziej drastyczne przeżycia nie są w stanie zabić w człowieku miłości, nadziei, wiary w odmianę losu. Film w przejmujący sposób opowiada o rzeczach najważniejszych. Anna Waśniewska-Gill, producentka

/źródło: Kino Świat/

Po filmie spotkanie z obywatelskim sędzią roku 2017 - Bartoszem Łopalewskim poprowadzi Diana Kamykowska-Gacek (Kierownik Kina).

ZWIASTUN

Kalendarium wydarzeń

Pole zbóż oraz latające nad nim kruki
Kino Sztuka Seans filmowy

Van Gogh. Pola zbóż i zachmurzone niebiosa

25 lutego 2021, godz. 18:30

Kobieta, męzczyzna i dziecko znajdują się w sali. W tle muzycy z instrumentami muzycznymi
Muzyka Koncert

Smykowy Miles Davis

28 lutego - 7 marca 2021

online