38. Festiwal BAJDUREK – nagroda publiczności przyznana!

Zakończyło się trwające od 16 października do 16 listopada 2023 roku głosowanie na nagrodę publiczności w ramach prezentacji w sieci finałowych spektakli 38. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK, które na żywo można było zobaczyć w Nowym Sączu w czerwcu tego roku. Na 20 finalistów Festiwalu oddano w sumie 10 271 głosów!
Najwięcej głosów – 2954 – zebrał spektakl „Wiosenne Przygody Hałabały” w wykonaniu grupy teatralnej BAJTEK z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 im. Św. Jana z Kęt w Limanowej. BAJTEK prowadzony przez panie Danutę Ługowską i Jadwigę Kazanę, obchodzi w tym roku 20 lat działalności. Tym bardziej gratulujemy pięknej bajdurkowej niespodzianki od fanów tej przesympatycznej grupy z Limanowej. Na drugim miejscu znalazł się spektakl „Alicja w Krainie Czarów” debiutującej na BAJDURKU grupy Street Art działającej w Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej. Przygotowany przez panie Edytę Kucak, Agnieszkę Mikołajek-Kraus oraz Sylwię Kopacz spektakl, oczarował zarówno publiczność finałowych spotkań na żywo, jak i wirtualnych widzów zdobywając w sumie 2352 głosy. Trzecie miejsce za zdobycie 1038 głosów, podobnie jak rok temu, przypadło najmłodszym artystom tegorocznego finału – grupie MOTYLKI z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Wieliczce za spektakl „Zagubiony czas” wyreżyserowany przez panie Beatę Szewczyk i Iwonę Gaik.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w tej teatralnej zabawie i każdy oddany z serca głos! W szczególności dziękujemy uczestnikom Festiwalu, którzy tak twórczo i z entuzjazmem przygotowali się do bajdurkowych prezentacji. Życzymy wszystkim nieustającego źródła teatralnych inspiracji i przede wszystkim szczęśliwego spotkania na żywo w ramach kolejnej 39. edycji BAJDURKA w 2024 roku.

Więcej o przebiegu wydarzenia przeczytać można w artykułach: Finał Festiwalu oraz Głowanie i oglądanie przedstawień 

I miejsce

Grupa Teatralna BAJTEK z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 im. Św. Jana z Kęt w Limanowej

II miejsce

Grupa Street Art z Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej

III miejsce

Grupa MOTYLKI z Przedszkola Samorządowego nr 4 w Wieliczce

Patronat Honorowy

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego