Teatr. Lubię to! - warsztaty teatralne w Nowym Sączu

Teatr Warsztat

24 października 2020, godz. 10:00 - 19:00

MCK SOKÓŁ

Dodatkowe informacje:
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Ruszył nabór na drugą grupę warsztatową.
24 października br. w godz. 10.00-14.00 oraz w godz. 15.00-19.00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu odbędą się warsztaty teatralne, na które zapraszamy instruktorów, nauczycieli, pedagogów i wszystkich tych, którzy pragną pogłębiać wiedzę z zakresu prowadzenia amatorskiej grupy teatralnej. Warsztaty inaugurują cykl spotkań instruktorskich pod wspólnym hasłem TEATR. LUBIĘ TO! organizowanych w roku 2020 w ramach projektu dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - w związku z czym udział w spotkaniu jest bezpłatny.
W ramach zajęć prowadzący Jacek Milczanowski (aktor i reżyser) w oparciu o materiał audiowizualny odpowiadać będzie na pytanie „Jak to się robi”? Czyli jak zorganizować pracę grupy teatralnej by od podróży w nieznane dotrzeć do szczęśliwego finału pełnego braw publiczności, a po drodze przekonać się m.in.:
Czy pracując tylko przez 12 godzin można zrobić przedstawienie?
Kim powinien być narrator?
Jak gra się zwierzę?
Czemu służy casting?
Czy tekst może wskoczyć do głowy sam?

Warsztaty zostaną tak skonstruowane by ze względu na epidemię COVID-19 zapewnić właściwe w dzisiejszych czasach bezpieczeństwo uczestników spotkania. W związku z tym liczba osób w grupie warsztatowej jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszenia.

Zgłoszenia

Warsztaty organizowane są w dwóch grupach:
  • grupa 1 - zajęcia w godz. 10.00-14.00 - BRAK WOLNYCH MIEJSC
  • grupa 2 - zajęcia w godz. 15.00-19.00
Chętnych do udziału w zajęciach - w grupie 2 - prosimy o przesłanie wypełnionej i podpisanej karty zgłoszenia (dostępna poniżej) mailem na adres: m.mikulska@mcksokol.pl w nieprzekraczalnym terminie do 20 października br.

Uczestnicy warsztatów otrzymają stosowne zaświadczenia.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Kalendarium wydarzeń

koło ze wzorami charakterystycznymi dla regionu Małopolski
Edukacja Folklor Konferencja

VI KONGRES KULTURY REGIONÓW - KRUCHOŚĆ

21 - 23 października 2020

on-line

grafika z etnicznymi wzorami
Kino Muzyka Koncert Prelekcja Seans filmowy

IX Dni Słowackie w Nowym Sączu

28 - 30 października 2020

MCK SOKÓŁ