Aktualności

Tutaj znajdziesz aktualne informacje związane z naszą działalnością.

Konkurs "Co robi miś?"

Konkurs „CO ROBI MIŚ?"

15 lipca 2019
Jeśli jesteś ciekawy „Co robi miś?”, zapraszamy Cię do udziału w konkursie. Głównym zadaniem uczestników jest narysowanie siebie i swoich najbliższych w trakcie zabawy z festiwalowym misiem.
aparat fotograficzny

Konkurs fotograficzny ECHO TROMBITY

24 czerwca 2019
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym, dla którego inspiracją jest organizowany od 42 lat Małopolski Festiwal Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY.

Konkurs literacki Małopolska Nagroda Poetycka ŹRÓDŁO - edycja trzecia

24 czerwca 2019
„Źródło” staje się jednym z najważniejszych konkursów poetyckich w Polsce i to nie tylko z uwagi na bardzo dużą ilość zgłoszeń (blisko 300 uczestników z kraju i z zagranicy), ale i z uwagi na szeroki diapazon ważnych tematów i problemów podejmowanych przez autorów prac. Obok reminiscencji z dzieciństwa, powrotów w przeszłość, znalazły się tu wiersze wskazujące wręcz na ekologiczne uwrażliwienie na naturę, świat przyrody. A obok tego liczne zestawy dotyczące przemian społecznych czy dramatycznych relacji międzyludzkich, jak również zagrożeń związanych z cywilizacja współczesną, w której nie zawsze postęp duchowy idzie pod rękę z postępem technologicznym.

Wiśniowski Jarmark Rzemiosł i Zawodów Tradycyjnych – lokalna tradycja w działaniu

5 czerwca 2019
Dwuletni (2018-2019) projekt badawczo-animacyjny zainicjowany został przez przedstawicieli lokalnej społeczności. Organizatorem projektu jest Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wiśniowej a głównym partnerem Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie. Ponadto partnerami są Gmina Wiśniowa, Gminna Biblioteka Publiczna im. Janiny Czaja w Wiśniowej oraz Fundacja Sztuki, Przygody i Przyjemności ARTS z Myślenic.

Nowe wydanie Biuletynu informacyjnego

31 maja 2019
Ukazał się najnowszy numer biuletynu MCK SOKÓŁ, a w nim wydarzenia organizowane od czerwca do sierpnia 2019.

Oferta pracy na stanowisko "opiekun ekspozycji-recepcjonista"

21 maja 2019
Zapraszamy wszystkich chętnych do złożenia CV na stanowisko "Opiekun ekspozycji-recepcjonista w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ (Oddziale Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ) w Nowym Sączu".