Po sieci do teatru

Edukacja
Cykl filmów edukacyjnych przygotowanych z myślą o instruktorach teatrów amatorskich, w szczególności o osobach pracujących z dziecięcymi i młodzieżowymi grupami artystycznymi, mających na celu inspirowanie do tworzenia coraz to nowych przedstawień.
Prezentowane materiały mają charakter wirtualnych warsztatów omawiających praktyczne zagadnienia ze świata teatru, tak by w efekcie stanowić narzędzie pomocnicze dla realizatorów festiwalowych spektakli i pomóc w odnalezieniu się na każdej profesjonalnej scenie teatralnej. Materiały wideo zostały zrealizowane przez Adę Bystrzycką.

Lista odcinków:

Ada Bystrzycka

Absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale rzeźby, projektant i realizator światła. Regularnie współpracuje z Krakowskim Biurem Festiwalowym (Misteria Paschalia, Opera Rara, Festiwal Muzyki Filmowej, Etnokraków), Teatrem Loch Camelot, Piwnicą Św. Norberta, Chórem Polskiego Radia, Akademią Sztuk Pięknych i Akademią Muzyczną w Krakowie, Fundacją Muzyki Filmowiej i Jazzowej, Kromer Biecz Festiwal, Motion Trio, Passionart, Agencją Presto oraz wieloma instytucjami, wykonawcami i reżyserami teatralnymi… prof. Moniką Rasiewicz (2003-2018), Piotrem Waligórskim (2005-2009), Cezarym Tomaszewskim (2012-2016), Rafałem Dziwiszem (2017), Błażejem Peszkiem (2018-2019), Waldemarem Raźniakiem (2018), Łukaszem Fijałem (2019), Anną Zwiefką (2019), Magdą Szpecht (2020), Robertem Wyrodem (stale). W pracy ze światłem wykorzystuje autorski rysunek, animację i elementy rzeźbiarskie. Ponadto: autorka płaskorzeźby „Rodzinna biblioteczka” we wnęce kamienicy przy ul. Kanoniczej 11 w Krakowie; ilustracji do wiersza Juliana Tuwima „W aeroplanie” (wyd. Bona, 2013); inicjatorka i autorka projektu stopniowej modernizacji oświetlenia bazyliki Bożego Ciała w Krakowie; autorka i wykonawczyni statuetek Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK. Przede wszystkim: mama Julka, Hani i Tymka, żona Michała.

Dofinansowanie

Warsztaty zrealizowano w ramach projektu „35. Małopolski Festiwal Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Najbliższe wydarzenia z tego cyklu

Chłopiec zasłaniający maską psa wykonaną ze steropianu
Edukacja Teatr Warsztat

Szybkie akcje scenograficzne

15 - 22 października 2020

online

Po prawej stronie siedząca kobieta i spoglądająca kamerę.
Edukacja Teatr Warsztat

Wyświetlanie? Nie tylko na ścianie

22 - 29 października 2020

online