Wystawy archiwalne

Stanisław Chomiczewski

Wystawa ze zbiorów Małopolskiego Centrum Kultury Sokół

10 stycznia - 16 lutego 2020

Galeria SOKÓŁ

Prezentowane na wystawie obrazy pochodzą z tworzonej od 1977 roku kolekcji Biura Wystaw Artystycznych, która obecnie jako Galeria Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ od 2010 roku jest oddziałem Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ. Zbiór dzieł sztuki liczy ponad 400 prac, które są podzielone na trzy kolekcje: Kolekcja nowosądecka, Kolekcja malarstwa, rzeźby, rysunku i grafiki, Kolekcja malarstwa pastelowego.

Reprodukcja obrazu

ZAKOPIANINA

15 stycznia - 8 lutego 2020

Galeria BWA JATKI

Interdyscyplinarna wystawa prac członków Związku Polskich Artystów Plastyków Okręg Zakopane.

Jacek Sempoliński, Twarz (czerwony), lata 70., olej, płótno

Jacek Sempoliński - malarstwo

24 stycznia - 8 marca 2020

Galeria BWA SOKÓŁ

Poszukiwania - Aleksander Myjak

14 lutego - 13 marca 2020

Galeria BWA JATKI

ŚWIATY OSOBNE - MONIKA PAŁKA

21 lutego - 23 marca 2020

Galeria SOKÓŁ

Wystawa grafiki cyfrowej autorstwa Moniki Pałki.

Obraz Wojciecha Sarneckiego, Kompozycja. Przedstawia zwinięta trąbkę - instrument muzyczny, wpisana w kwadrat. Użyte kolory: pomarańczowy, liliowy, odcienie niebieskiego i granatu.

4A

16 maja - 5 lipca 2020

Galeria BWA SOKÓŁ

Na wystawie prezentowanej on-line na stronie Galerii BWA SOKÓŁ, przedstawiamy twórczość artystów związanych ze środowiskiem artystycznym miasta Baia Mare w Rumunii: malarstwo Dorela Petrehusa i Ioana Angela Negreana, grafikę artystyczną Laury Ghiney oraz prace multimedialne autorstwa Adriana Chiry.

Plakat wystawy rumuńskich artystów 4A. Plakat zestawiony jest z czerech prac, w centrum na niebieskim kwadracie wpisany jest tytuł wystawy 4A.

ko_LEKCJA

29 maja - 5 lipca 2020

Galeria BWA SOKÓŁ

Na wystawie zaprezentowano wybór prac nieżyjących artystów, którzy urodzili się w Nowym Sączu lub tylko spędzili tutaj swoje życie twórcze. Zbiór ten jest istotnym źródłem wiedzy o kondycji twórczej, preferencjach artystycznych, technologicznych i mentalnych ciekawej grupy artystów nowosądeckich pracujących w specyficznych warunkach środowiska oddalonego od głównych centrów kultury – a posiadających jednak własne aspiracje i specyfikę.

NATENCZAS

2 czerwca - 4 lipca 2020

Galeria BWA JATKI

Wystawa interdyscyplinarna, którą tworzą prace ze zbiorów Galerii BWA JATKI oraz prace z kolekcji prywatnych.