Kuba - nie taka rajska wyspa

Kino Prelekcja

21 maja 2019

wtorek godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Kuba to rajska wyspa, w której można zakochać się od pierwszego wejrzenia. Ale jaka jest od środka, co w sobie kryje, co myślą ludzie i jak im się żyje?
Jest to kraj pełen paradoksów rodem z PRL, który właśnie przeżywa koniec komunizmu i swój rok 1989. Jest pełen emocji, tajemnic, piękna, brzydoty, rumu i cygar. Zapraszamy na opowieść o miesięcznej wyprawie rowerowej przez Kubę – tę turystyczną i nieznaną, w deszczu i słońcu, za to zawsze w oparach spalin z archaicznych pojazdów i smakiem trzech kanapek do wyboru oferowanych przez wszystkie punkty gastronomiczne na wyspie.

Jakub Rybicki – urodzony na Warmii, wychowany na Mazurach, dorastający na Podlasiu, a najczęściej osiadły w Wielkopolsce. Z wykształcenia wschodoznawca i socjolog – co stale każe mu pchać się na Wschód, który kocha szczerze, ale nie wie, czy z wzajemnością. Z pasji i zawodu fotograf, laureat licznych nagród fotograficznych. Autor książki „Po Bajkale”, współpracownik magazynów i portali podróżniczych. Kolekcjoner dziwnych czapek, okazjonalny alpinista. Rowerem, autostopem, konno i samochodem przejechał ponad 50 krajów. W podróżach szuka prawdy, dobra i piękna.

Bilety:
12 zł (8 zł członkowie klubu DKF KOT) - seans "W rytmie Kuby"
10 zł - slajdowisko "Kuba - nie taka rajska wyspa"
Karnety: 19 zł (15 zł członkowie klubu DKF KOT)

Kalendarium wydarzeń

Rzeźba figuratywna
Sztuka Wernisaż

Wernisaż wystawy prac Grzegorza Gwiazdy

17 maja 2019, godz. 18:00

Galeria BWA SOKÓŁ

4. Regionalne Spotkania KGW w Polance Wielkiej
Edukacja Folklor Prelekcja Warsztat

REGIONALNE SPOTKANIA KGW W POLANCE WIELKIEJ

22 maja 2019

Gminne Centrum Kultury w Polance Wielkiej, ul. Długa 61