Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

KONCERT ZIMOWY NA NIEZWYKŁĄ SOPRANISTKĘ I ZNANEGO PIANISTĘ

Muzyka Koncert

21 lutego 2020

piątek godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 50, 45, 40 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety w sprzedaży od 4 lutego w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, tel. 18 44 82 600, pn.–pt. 8:00–20:00, sob.–nd. 15:00–20:00) oraz on-line. Rezerwacje w kasie oraz on-line od 5 lutego.
W programie: równowaga pomiędzy wszechstronnym talentem sopranistki a nienachalną urodą pianisty.
Muzyka z najróżniejszych epok, stylów i proweniencji, m.in.:

Antonio Vivaldi, Armatae face, aria Vagausa z oratorium Juditha triumphans
Giacomo Puccini, O mio babbino caro, aria Lauretty z opery Gianni Schicchi
George Gershwin, Summer time
Richard Rodges, My funny Valentine
Jerzy Petersburski, Ja się boję sama spać
Bob Telson Calling you z filmu Bagdad Cafe
Leonard Bernstein, I feel pretty z musicalu West Side Story
Astor Piazzolla, Oblivion / Libertango
oraz inne smaczki w wykonaniu niezawodnej„dwupaczki”...

Dorota Szczepańska

fot. z archiwum artystki
Aktywna solistka i kameralistka. Wykonała główną partię w Semele G.F. Haendla pod batutą Howarda Armana w Hannoverze. oraz partię Marii w Lazarus F. Schuberta pod batutą Trevora Pinnocka podczas Potsdamer Winteroper.

Brała udział w dwóch światowych premierach oper barokowych: wystąpiła, jako Tamiri w Semiramide riconosciut L. Vinci pod batutą Marco Vitale razem z Royal Baroque Ensemble w Teatrze Stanisławowskim w ramach II Festiwalu Oper Barokowych Dramma Per Musica w Warszawie, a także jako Segimiro w operze Arminio A. Hasse’go wystawionego m.in w Pradze, razem z {oh!} Orkiestra Historyczna pod dyrekcją Martyny Pastuszki.

Wystąpiła także, jako Palmide w Argenore Wilhelminy von Bayreuth pod batutą Justusa Thorau w Schlosstheater w Rheinsbergu, Susanna w Le nozze di Figaro pod batutą Andrzeja Borzyma jr, Arsena w Baronie Cygańskim pod batutą Piotra Wujtewicza oraz Vespetta w Pimpinone G. Ph. Telemann’a podczas Festiwalu Tellemanowskiego.

Absolwentka Szkoły Muzycznej I i II st. im. G. Bacewicz w Warszawie w klasie gitary Leszka Potasińskiego i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie śpiewu Małgorzaty Marczewskiej. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła pod kierunkiem Teresy Księżak, Zofii Witkowskiej, Claudii Visca w Wiedniu oraz uczestnicząc w kursach mistrzowskich Petera Berne, Anity Garanča, Evy Blahová, James’a Oxley, Dirka Snellings, Anny Radziejewskiej, Artura Stefanowicza, Jadwigi Rappe i in. Obecnie studiuje w klasie Marka Rzepki (Soloklasse) oraz Jana Philipa Schulze (Muzyka Kameralna) w Hochschule für Musik, Theater und Medien w Hannoverze.

Waldemar Malicki

Pianista polski, żyjący. Wszechstronność talentu pozwala mu na niespotykane w świecie zabiegi klawiaturowe. Znany z niezwykle bliskiego kontaktu z publicznością, w zadziwiający sposób łączy wirtuozerię muzyczną i słowną. Humor, zaskoczenie, brak granic wyobraźni i delikatna pikanteria zmieszana ze swoistą elegancją. Nie traci klasy, nie wprowadza polityki, codziennie ćwiczy palce i fanatycznie bawi publiczność w kraju i za granicą.

Sponsorzy

Kalendarium wydarzeń

fot. archiwum Filharmonia dowcipu
Muzyka Koncert

CO TU JEST GRANE CZYLI... WALDEMAR MALICKI POWRACA Z FILHARMONIĄ DOWCIPU!

20 lutego 2020, godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Muzyka Koncert

20-lecie Plebiscytu ZIARNKO GORCZYCY

22 lutego 2020, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ