Koncert duetu organowego: Karolina Karkucińska i Maciej Wota

Muzyka Koncert

11 listopada 2019

poniedziałek godz. 19:00

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Bilety: Wstęp bezpłatny na podstawie wejściówek
Dodatkowe informacje:
Wejściówki są dostępne w kasie MCK SOKÓŁ oraz online od 24 października.
Duet organowy: Karolina Karkucińska i Maciej Wota, zdobył III nagrodę na I Międzynarodowym Konkursie Duetów Organowych PER ORGANO A QUATTRO MANI (2018, Nowy Sącz, Polska).

Karolina Karkucińska

Absolwentka studiów magisterskich na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Józefa Serafina i prof. Jarosława Wróblewskiego oraz kameralistyki organowej  w klasie dr Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy. Uczestniczyła w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach organowych, zdobywając liczne nagrody m.in.:  I miejsce na Przesłuchaniach Ogólnopolskich Uczniów Szkół Średnich w Warszawie (2012), II miejsce na I Ogólnopolskim Konkursie Młodych Organistów im J. Karpińskiego w Białymstoku (2010), III miejsce na VI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej “Per artem ad astra" w Krasnobrodzie (2012), półfinalistka IX Międzynarodowego Konkursu Muzyki Organowej im. J. P. Sweelincka w Gdańsku (2015), wyróżnienie w Ogólnopolskim Bachowskim Konkursie Organowym w Krakowie (2015). Karolina Karkucińska jest stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Maciej Wota

Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Jarosława Malanowicza (studia licencjackie), w klasie organów prof. Jarosława Malanowicza (studia magisterskie), w klasie fortepianu prof. Jerzego Sterczyńskiego (studia magisterskie) oraz w klasie kameralistyki organowej dr Małgorzaty Trzaskalik-Wyrwy. Jest laureatem i uczestnikiem wielu konkursów organowych i fortepianowych m.in.:  wyróżnienie na IV Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym Halina Czerny-Stefańska in memoriam (Poznań 2017), półfinalista 2nd International Kurt-Boßler Organ Competition (Freiburg 2016), I Nagroda V Akademickiego Konkursu Organowego “Romuald Sroczyński in memoriam” (Poznań 2016), pólfinalista 2nd Australian International Chopin Piano Competition (Canberra 2014), II nagroda i nagroda specjalna IV Międzynatodowego Konkursu Chopinowskiego im. G.Ferenczego (Budapeszt 2010). Koncertował m.in. w Polsce, Norwegii, Rosji,  Wielkiej Brytanii, Belgii, Australii oraz na Ukrainie i Węgrzech.

Kalendarium wydarzeń

Metodyczne Warsztaty dla Kapelmistrzów - część II
Muzyka Warsztat

Metodyczne Warsztaty dla Kapelmistrzów - część II

9 - 17 listopada 2019

Łapsze Niżne, Mszana Górna, Cianowice

Kino Prelekcja Seans filmowy

Akademia Przedszkolaka FILMINEK

13 listopada - 10 grudnia 2019

MCK SOKÓŁ