II Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych PER ORGANO A QUATTRO MANI 2020 - zgłoszenia

Muzyka Koncert Konkurs

2 marca - 24 kwietnia 2020

Nowy Sącz

2 marca ruszają zgłoszenia do II Międzynarodowego Konkursu Duetów Organowych PER ORGANO A QUATTRO MANI, który odbędzie się w dniach 9-16 października br. w Nowym Sączu.
Zgłoszenia na konkurs należy dokonać za pomocą elektronicznego formularza, dostępnego pod adresem www.aquattromani.pl, w nieprzekraczalnym terminie do 24 kwietnia 2020 roku. Formularz będzie aktywny od 2 marca 2020 roku.

o konkursie

Zgodnie z obietnicą złożoną podczas uroczystej gali, towarzyszącej wręczeniu nagród laureatom I Międzynarodowego Konkursu Duetów Organowych PER ORGANO A QUATTRO MANI, przygotowaliśmy drugą edycję tego niekonwencjonalnego wydarzenia. Znakomity poziom wykonawczy zaprezentowany przez uczestników pierwszego konkursu i wspaniała atmosfera otaczająca ich muzyczne zmagania, a także regularnie napływające pytania o kontynuację naszego przedsięwzięcia nieustannie motywowały nas do wytężonej pracy, by nie zawieść zdobytego zaufania.

Bogaty i różnorodny repertuar, przeznaczony dla dwóch organistów grających na jednym instrumencie, przez długie lata odgrywał w programach festiwali organizowanych w Polsce jedynie marginalną rolę. W ostatnim czasie obserwujemy jednak w naszym kraju odczuwalny wzrost aktywności duetów organowych, prezentujących coraz bardziej wyszukane programy. Trudno oprzeć się wrażeniu, że istotny wpływ na tę zmianę miał konkurs zorganizowany w 2018 roku przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu, stając się forum wymiany doświadczeń wybitnie uzdolnionych muzyków z siedmiu krajów, którzy podjęli wyzwanie, by wkroczyć w mało uczęszczany obszar wykonawstwa. Odczuwamy z tego powodu głęboką satysfakcję, lecz jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że to dopiero początek drogi do fascynującego świata organowych brzmień, których porównywanie z potencjałem orkiestry symfonicznej w odniesieniu do gry w duecie nabiera szczególnego znaczenia. Dlatego, wykorzystując wyjątkowe warunki, jakie stwarza dostępność w Nowym Sączu dwóch bardzo interesujących i inspirujących instrumentów oraz wielki potencjał organizacyjny Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ, pragniemy ponownie zaprosić do Nowego Sącza organistów, chcących poszerzyć posiadane doświadczenie wykonawcze oraz wzbogacić swój repertuar koncertowy o dzieła, które z pewnością wzbudzą zainteresowanie publiczności.

Choć jurorzy wskażą zwycięzców organizowanego przez nas konkursu, bo taka jest istota każdej rywalizacji, dołożymy wszelkich starań, by nikt z jego uczestników nie opuścił Nowego Sącza w poczuciu porażki, lecz pełen artystycznych wrażeń i zainspirowany do dalszej pracy. II Międzynarodowy Konkurs Duetów Organowych PER ORGANO A QUATTRO MANI rozpocznie się 9 października 2020 roku i potrwa osiem dni, wypełnionych emocjonującymi wydarzeniami. Gorąco polecam je wszystkie Państwa uwadze, z nadzieją na spotkanie w Nowym Sączu.

Ireneusz Wyrwa
dyrektor artystyczny

Kalendarium wydarzeń

Sztuka Wernisaż

Światy osobne - wernisaż wystawy Moniki Pałki

28 lutego 2020, godz. 18:00 - 21:00

Galeria Sztuki SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

O zwierzętach i ludziach

3 marca 2020, godz. 18:30

MCK SOKÓŁ