Wystawa drzew Bonsai

30 września - 6 października 2023

Salonik Haliny Mickiewiczówny, MCK SOKÓŁ

Wstęp: wolny
Wystawa drzew Bonsai z kolekcji Piotra Brożka – pasjonata sztuki Bonsai, który już od ponad dwudziestu lat tworzy i pielęgnuje te żywe dzieła sztuki.
Na wystawie będzie można zobaczyć przede wszystkim okazy rodzimych gatunków drzew takich jak: graby, dęby, buki, klony polne. Nie zabraknie również drzew iglastych w tym sosen, jałowców i modrzewi. Dodatkowo pokazane zostaną bardziej orientalne rośliny, takie jak klon palmowy, klon burgera czy jałowiec chiński. Na ekspozycji znajdzie się dwadzieścia roślin, będących efektem wieloletniej pracy autora.

Zapraszamy również na oprowadzanie autorskie po wystawie, które odbędzie się dwukrotnie we wtorek 3 października i w czwartek 5 października o godz. 17:00.

Wystawie towarzyszą bezpłatne warsztaty dla dorosłych WPROWADZENIE DO SZTUKI BONSAI poświęcone przygotowywaniu i układaniu roślin do dalszego prowadzenia jako Bonsai. Zajęcia odbędą się 30 września 2023 o godz. 10:00 w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy przez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie wydarzenia.

Sponsor