PEJZAŻE EMOCJI. BARWNA HISTORIA DZIECI GÓR

10 - 31 lipca 2023

Rynek, Amfiteatr Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu

Zapraszamy do obejrzenia autorskiej wystawy fotografii Piotra Droździka pt. "Pejzaże emocji. Barwna historia Dzieci Gór", towarzyszącej 30. edycji Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR. Wystawa będzie prezentowana od 10 do 31 lipca na Rynku w Nowym Sączu oraz od 17 do 31 lipca w Amfiteatrze Parku Strzeleckiego.
Jubileusze mają to do siebie, że są wyjątkowe, niepowtarzalne. To samo można powiedzieć o fotografiach. Chociaż niejeden raz wydaje nam się, że patrzymy na to samo zdjęcie, różnica okazuje się być wielka. Wystarczy jeden szczegół, jeden detal, którego nie dostrzeże nikt z nas, ale uchwyci go oko fotografa. I to właśnie te detale, artystyczne „smaczki” i emocje prezentować będzie, związana z Festiwalem ŚWIĘTO DZIECI GÓR, autorska wystawa fotografii Piotra Droździka.

PIOTR DROŹDZIK

Fotografik związany z sądeckim Muzeum Okręgowym, od lat zajmuje się fotografią artystyczną, autorską i reklamową. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, gazetami i agencjami. Wydał blisko 70 albumów artystycznych o łącznym nakładzie ponad 100 tys. egzemplarzy. W 2007 roku nagrodzony tytułem „Sądeczanin Roku” za osiągnięcia fotograficzne i wydawnicze. Laureat wielu prestiżowych nagród. Od wielu lat współpracuje z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, m.in. przy obsłudze takich wydarzeń jak: ŚWIĘTO DZIECI GÓR czy Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari.