Niezależność

5 marca - 5 kwietnia 2021

Galeria BWA JATKI

Bilety: Wstęp bezpłatny
Od 5 marca br. zapraszamy do Galerii Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu (ul. Kościuszki 4) do obejrzenia wystawy pt. „Niezależność”.
Artyści biorący w wystawie:

Agnieszka Rokicka

(ur. 1983)
Absolwentka Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Studiowała grafikę w pracowni drzeworytu pod kierunkiem profesora Bogdana Migi na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. W 2009 roku uzyskała dyplom magisterski. W 2015 obroniła doktorat na ASP w Krakowie. Uprawia grafikę artystyczną oraz projektowanie. Jest członkiem SMTG w Krakowie, należy także do ZPAP oraz grupy artystycznej NAF. W swoim dorobku ma kilka wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w Polsce i za granica. Od 2009 roku pracuje w Zespole Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem, gdzie prowadzi specjalizacje technik graficznych. Tworzy i mieszka z rodziną w Nowym Targu.

Magdalena Wanat-Drobisz

(ur. 1990)
Absolwentka Liceum Plastycznego im. Antoniego Kenara w Zakopanem. Ukończyła Grafikę na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie gdzie obroniła dyplom magisterski w pracowni grafiki ilustracyjnej oraz aneks do dyplomu z fotografii. Na co dzień łączy wyzwania artystyczne z projektowaniem graficznym i pracą pedagogiczną. W kręgu jej zainteresowań pozostają działania związane z grafiką warsztatową, ilustracją i fotografią. Prezentowała prace na wielu wystawach indywidualnych oraz na kilkudziesięciu wystawach grupowych i zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. w USA, Norwegii, Japonii i na Ukrainie.

Gabriel Szyrszeń

(ur.1983)
Specjalizuje się w rzeźbie techniką narzutową i odlewami betonowymi. Eksperymentuje z wieloma materiałami czego efektem są charakterystyczne instalacje i asamblaże. Jest członkiem międzynarodowej grupy artystycznej NAF. Brał udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Mieszka i pracuje w Nowym Targu, gdzie prowadzi pracownię rzeźbiarską.

Marcin Tas

(ur.1976)
Obronił dyplom w 2004 roku na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Grafiki w pracowni plakatu prowadzonej przez prof. Piotra Kunce. Zajmuje się projektowaniem graficznym oraz malarstwem. Inspiracje czerpie z najbliższego otoczenia, obserwacji codzienności. Pracuje w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. A Kenara w Zakopanem w pracowni grafiki. Jest współzałożycielem Fundacji Sztuki „Jaw Dikh”!”. Mieszka i pracuje w Czarnej Górze.