Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Wojtek Mazolewski Quintet – „Spirit To All”

Muzyka Koncert

10 listopada 2022, godz. 19:00

sala im. L. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 25 zł, 20 zł, 1 zł*
Dodatkowe informacje:
*1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji) dostępne wyłącznie w kasie.

Bilety dostępne od 20 października w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3, Nowy Sącz, tel. 18 448 26 00) czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-20:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-20:00 oraz on-line.
W czwartek 10 listopada zapraszamy na koncert w wykonaniu Wojtek Mazolewski Quintet. Wydarzenie odbędzie się w ramach XXVIII Sądeckiego Festiwalu Muzycznego IUBILAEI CANTUS. W programie: polski jazz od tradycji po nowoczesność.

Skład: Oskar Török – trąbka, Marek Pospieszalski – saksofon, Marcel Baliński – instrumenty klawiszowe, Qba Janicki – perkusja, Wojtek Mazolewski – kontrabas

„Spirit To All” to muzyka w jakiej można się zanurzyć i odpłynąć. Kompozycja tytułowa Wojciecha Mazolewskiego nawiązuje do najlepszych tradycji bluesa i spiritual jazzu. Słychać tu żarliwość uczuć, pasję i słowiańską duszę zespołu. Powoli rozwijająca się kompozycja zabiera słuchacza w długą podróż w głąb siebie – warto poddać się natchnionej grze muzyków, by odszukać, poczuć i „wyrzucić” z siebie nagromadzone emocje. Całość niesiona jest liryczną grą sekcji dętej opartej na fundamentalnej partii basu granego smyczkiem (arco) oraz palcami (pizicatto). Ta muzyka przynosi antidotum na niełatwe czasy. W ekspresyjnych dźwiękach wybrzmiewają niepokój i ból towarzyszące nam w ostatnim czasie, równocześnie niosą one jednak nadzieję i wsparcie.

To album nagrany z potrzeby naszego ducha. Mam na myśli nas jako osobne indywidualności, ale także nas jako zespół. Przygotowując się do nagrań czułem jednoczesną świadomość swojej indywidualnej jaźni i połączenia między tym a wszystkim innym. Czułem potrzebę wyrażenia jedności ze wszystkim co mnie otacza. Czuliśmy tą potrzebę także jako zespół i że muzyką możemy wyrazić to najlepiej. Do roku 2020 bardzo dużo koncertowaliśmy na całym świecie. To było fascynujące jak nas to rozwinęło. Pomimo ograniczeń w podróżowaniu itd., chcieliśmy powiedzieć jesteśmy, jesteśmy razem. Wyrazić, że czujemy się złączeni z naszymi przyjaciółmi w różnych miejscach na świecie, wyrazić wdzięczność za ich przyjaźń i obecność. To płyta o potrzebie duchowości i czułego pełnego zrozumienia i tolerancji rozwoju.

Wojciech Mazolewski

Patroni medialni

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert

VIVA POLONIA

9 listopada 2022, godz. 19:00

sala im. L. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Dzień Kina Polskiego

11 listopada 2022

Kino SOKÓŁ