Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

TERENOWE WARSZTATY METODYCZNE 2022

Edukacja Muzyka Warsztat

22 października - 2 grudnia 2022

Małopolska

WSTĘP: bezpłatnie
Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu ogłasza, że przystępuje do realizacji TERENOWYCH WARSZTATÓW METODYCZNYCH, które przeprowadzone zostaną w siedzibach dwunastu orkiestr na terenie województwa małopolskiego. Do udziału w zajęciach na zasadzie wolnych słuchaczy zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Celem spotkań jest praktyka metod pracy muzycznej z zespołem instrumentalnym. Wraz z zaproszonymi specjalistami, muzycy oraz kapelmistrzowie ćwiczyć będą aspekty dydaktyczne, organizację i przebieg próby, pracę nad brzmieniem, poziomem zespołu, nad możliwościami i znaczeniem prezentacji publicznych.

Warsztaty odbędą się w następujących terminach:

 • 23 października 2022 (niedziela) / Orkiestra Dęta „Echo Gór” z Kasinki Małej
 • 28 października 2022 (piątek) / Stowarzyszenie Orkiestra Dęta przy OSP w Szczucinie
 • 29 października 2022 (sobota) / Parafialna Orkiestra Dęta Marcinkowice
 • 30 października 2022 (niedziela) / Orkiestra Dęta OSP im. Jana Muchy w Ciężkowicach
 • 25 listopada 2022 (piątek) / Orkiestra Dęta OSP Tęgoborze 

  PROWADZĄCY: ppłk LESZEK MIECZKOWSKI - absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie. Naczelnik i dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu, Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej oraz Sądeckiej Orkiestry Kameralnej.

 • 22 października 2022 (sobota) / Orkiestra Kosynierzy z Luborzycy
 • 4 listopada 2022 (piątek) / Orkiestra Dęta Sobolów
 • 9 listopada 2022 (środa) / Orkiestra Dęta OSP Izdebnik
 • 2 grudnia 2022 (piątek) / Reprezentacyjna Orkiestra Gminy Gołcza, Czapelanka

  PROWADZĄCY: dr WALDEMAR GROŃ – absolwent dyrygentury symfoniczno-operowej Krakowskiej Akademii Muzycznej. Współpracuje z orkiestrami symfonicznymi, kameralnymi, operowymi oraz dętymi. Prowadzi ożywioną działalność koncertową i pedagogiczną. Nauczyciel Szkoły Muzycznej I stopnia w Domosławicach.

 • 5 listopada 2022 (sobota) / Orkiestra OSP Okulice
 • 12 listopada 2022 (sobota) / Parafialna Orkiestra Dęta z Siedlisk Tuchowskich
 • 26 listopada 2022 (sobota) / Orkiestra Dęta przy OSP w Siedliskach

  PROWADZĄCY: kpt. STEFAN ŻUK – muzyk, wieloletni tamburmajor i Kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu. Autor wydanego w 2015 roku „Poradnik tamburmajora”.
 
Wybrane warsztaty mają charakter otwarty i mogą w nich uczestniczyć - na zasadzie wolnych słuchaczy - zainteresowani tematem muzycy i kapelmistrzowie innych orkiestr. Słuchacze będą mogli śledzić organizację i przebieg próby oraz pracę nad wybranym materiałem muzycznym.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach prosimy o uzupełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego poniżej w nieprzekraczalnym terminie: do 17 października 2022.

Dokładny adres i godzina rozpoczęcia zajęć podane zostaną po zgłoszeniu się do udziału w warsztatach.

UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnictwo w warsztatach zostanie potwierdzone mailowo lub telefonicznie.

Warsztaty są dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w związku z czym udział w warsztatach jest bezpłatny.
 
Organizator zastrzega sobie prawo do modyfikacji programu w szczególności w przypadku wystąpienia zdarzenia lub okoliczności zewnętrznych o charakterze wyjątkowym lub nieprzewidywalnym, uniemożliwiające realizację warsztatów w całości lub w części.

Serdecznie zapraszamy!

Dofinansowanie

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Kalendarium wydarzeń

Muzyka Koncert

Muzyczne Podróże po Europie. Ahoj Česko!

21 października 2022, godz. 18:00

sala im. Lucjana Lipińskiego MCK SOKÓŁ

Trzy kobiety siedzą przy ławce, a obok nich siedzi pies typu owczarka niemieckiego
Teatr Spektakl / widowisko

„Zaświaty, czyli czy pies ma duszę?” Teatru CO SIĘ STAŁO?!

24 października 2022, godz. 18:00 - 19:00

sala im. L. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ