Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„Strauss Wschodu – Jan Karol Fyda” – Or_kiestra

Gościnnie w MCK Muzyka Koncert

24 marca 2024

sala im. L. Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: 30 i 40 zł
Dodatkowe informacje:
Bilety dostępne w kasie MCK SOKÓŁ oraz online.
OR_KIESTRA po raz kolejny zabierze słuchaczy w podróż do międzywojennej Polski, a to za sprawą Jana Karola Fydy i jego odnalezionej twórczości. Dźwięki kreślone przez „Straussa Wschodu” wybrzmią tym razem w Nowym Sączu – centralnym miejscu rodzinnych stron Fydy i OR_KIESTRY.
Muzyka Jana Karola Fydy to zbiór tradycyjnych rytmów, inspirowanych muzyką wiedeńską i twórczością Straussa. W swoich kompozycjach Fyda wplatał też elementy muzyki ludowej, chóralnej, klasycznej i wojskowej. Dzięki temu jego twórczość ma emocjonalną głębię i odtwarza niepowtarzalny klimat lat 20. i 30. XX wieku.
Organizator koncertu zaprasza na wykonanie utworów Jana Karola Fydy na jego rodzinnym terenie. OR_KIESTRA Justyny Zawiślan zaprezentuje najważniejsze z odnalezionych utworów kompozytora. 

To będzie wyjątkowy wieczór, pełen pięknej muzyki i wzruszeń. Spotkajmy się w sali imienia Lucjana Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ 24 marca o godzinie 16:00 i 18:00.


OR_KIESTRA jest zespołem założonym przez Justynę Zawiślan w 2016 roku jako grupa młodych muzyków, łącząca zarówno hobbystów jak i studentów akademii muzycznych. Obecny skład zespołu gromadzi niemal 150 osób pochodzących z całej Polski, w tym: skład instrumentalistów orkiestrowych oraz rytmicznych, chórzystów i zaplecze organizacyjne.

Patronat honorowy

Witold Kozłowski – marszałek województwa małopolskiego

Patronat merytoryczny

Archiwum Polskiej Akademii Nauk w Warszawie

Mecenas koncertu – sponsor koncertu

Organizatorzy

Partnerzy

Sponsorzy

Patronat medialny

Kalendarium wydarzeń

Folklor Konferencja Spotkanie / dyskusja

Nasze Dziedzictwo – 1. Spotkanie

23 marca 2024, godz. 15:00

Instytut Dziedzictwa Niematerialnego Ludów Karpackich w Ludźmierzu

Kino Seans filmowy

Młodzieżowa Akademia Filmowa 2024 | zgłoszenia

25 marca 2024

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu