Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

„Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej” - przedpremiera spektaklu Teatru Robotniczego

Teatr Spektakl / widowisko

3 lipca 2022, godz. 19:30

sala im. Lucjana Lipińskiego, MCK SOKÓŁ

Wstęp: Wstęp bezpłatny
Dodatkowe informacje:
Bezpłatne wejściówki do odebrania w kasie MCK SOKÓŁ od 24 czerwca br.
3 lipca br. o godz. 19.30 w sali im. L. Lipińskiego Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego zagra przedpremierowo komedię autorstwa Bożeny Kupis-Kucharskiej pt. „Poprawka, czyli jak się pozbyć narzeczonej” w reżyserii Janusza Michalika. Wydarzenie odbędzie się w ramach Sceny SOKÓŁ.
Opracowanie tekstu, scenografii i reżyseria: Janusz Michalik

Obsada: Zygmunt - Janusz Michalik, Adela - Dorota Kaczmarczyk, Barbara - Elwira Michalska, Michał - Kamil Jakubowski, Ania – Irena Judyta Michalska / Olga Jarzębiak, Klaudia – Julia Kaczmarczyk, Marek – Filip Drożdż / Marcin Ruchała

W spektaklu wykorzystano fragmenty utworów muzycznych Jean-Michela Jarre’a.

O spektaklu

Zabawna sztuka Bożeny Kupis-Kucharskiej opowiada o tym, że miłość nie ma terminu przydatności i może zdarzyć się w każdym wieku. On – starszy mężczyzna po rozwodzie. Ona – piękna i pełna energii dwudziestodwuletnia dziewczyna, gustująca w różowym futerku. Co ich połączyło? Miłość?  A może pieniądze? A może jeszcze coś innego? Czy znajomość młodej Kiki z blisko o 50 lat starszym Zygmuntem ma szansę na przetrwanie, gdy tuż za ścianą stoi nadopiekuńcza i zrozpaczona córka Barbara? Do tego jeszcze Adela, żona a nie-żona (bo rozwiedziona z Zygmuntem). I czego dotyczy tytułowa "poprawka"? Tego dowiedzą się widzowie spektaklu, pełnego zabawnych dialogów, z ciekawą intrygą, skrywanymi tajemnicami i mnóstwem humoru.

Kalendarium wydarzeń

klawisze fortepianu
Muzyka Koncert

Recital fortepianowy Mateusza Perza

2 lipca 2022, godz. 18:00

sala im. R. Sichrawy, MCK SOKÓŁ

rozłożone farby akrylowe
Sztuka Warsztat

WAKACYJNE MALARSTWO DLA SENIORÓW

4 lipca - 29 sierpnia 2022

Galeria BWA SOKÓŁ

cykl: LATO ART