Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

NIETRWAŁOŚĆ - finisaż wystawy

Sztuka Wystawa

11 lutego 2022, godz. 18:00

Galeria BWA JATKI

Zapraszamy na finisaż pełnej emocji i ekspresji wystawy malarstwa Małgorzaty Majerczyk.
„Malarstwo jest dla mnie formą ekspresji, za pomocą której mogę podzielić się swoimi wewnętrznymi przemyśleniami. Stanowi ono również sposób pokazania złożoności ludzkiej natury. Mało interesuje mnie piękno zewnętrznych form. Chcę, by w płótnie kryło się coś nienazwanego, niewysłowionego. Interesuje mnie jakaś głęboka, wewnętrzna, święta esencja. To, czego najgorliwiej szukam w malarstwie, to pokusa wcielania się w ciała i dusze mocą reinkarnacji. Szukam drogi, która nie będzie jałowa. Chcę odkryć to, czego przedsmak mam już w swoim wnętrzu: jak góralskie dziecko, które usłyszawszy o morzu, pragnie zanurzyć się w fale.”
Małgorzata Majerczyk

MAŁGORZATA MAJERCZYK

Kobieta siedzi obok obrazu
W 1992 ukończyła Technikum Tkactwa Artystycznego im. Heleny Modrzejewskiej w Zakopanem (specjalność Technik Tkactwa Artystycznego), później ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. W latach 1994–1997 studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach na Wydziale Artystycznym.

Dyplom licencjacki z wyróżnieniem obroniła w pracowni sitodruku prof. Waldemara Węgrzyna. W 2010 obroniła Dyplom dodatkowy w pracowni rysunku i malarstwa, prof. Janusza Karbowniczka. W tym też roku ukończyła studia z tytułem magistra sztuki. Dyplom w pracowni malarstwa prof. Jacka Rykały.

Od 2012 bierze czynny udział w życiu wystawienniczym, a jej prace znalazły się w wielu kolekcjach w kraju i za granicą.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

Krime Story. Love Story - pokaz specjalny z udziałem gości

11 lutego 2022, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Walentynki w Kinie SOKÓŁ

13 - 14 lutego 2022

Kino SOKÓŁ