Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Muzyka Karpat: Voo Voo i Sądecka Orkiestra Kameralna

Muzyka Koncert

13 sierpnia 2021, godz. 20:00

Rynek w Nowym Sączu

Wstęp: Wstęp wolny
Pierwszym i tradycyjnym wydarzeniem Festiwalu KARPATY OFFer jest piątkowy Koncert MUZYKA KARPAT. W tym roku, tak się zabawnie złożyło, że koncert ten odbędzie się 13 dnia sierpnia, w piątek i w ramach 13. edycji Festiwalu.
Wierzymy jednak, że właśnie ze względu na te wyjątkowe okoliczności, a przede wszystkim ze względu na wspaniałych artystów, którzy wezmą w nim udział będzie to koncert niezapominany. Zaproszenie do udziału przyjęły dwa zespoły, które połączyły pozornie nie związane ze sobą style muzyczne i stworzyły projekt o niezwykle oryginalnym charakterze.

Voo Voo to jeden z najoryginalniejszych zespołów na polskiej scenie rockowej, który w swojej muzyce, ze świetnym skutkiem połączył rock z jazzem i folkiem różnych rejonów świata. Jest niebywale twórczy i doskonale łączy klasykę z nowoczesnością.

Czy VOO VOO gra jazz? Tak, bo w tej muzyce jest jazzu nieskończoność i rozpęd...
Czy gra rocka? Tak, bo w tej muzyce jest rocka prostota i motoryka...
Czy gra coś jeszcze? Na pewno! I to od 35 lat!

W dorobku grupy jest dziś około 40 płyt oraz rokrocznie blisko 100 koncertów! Nagrywają i koncertują w składzie: Wojciech Waglewski – gitary, śpiew; Mateusz Pospieszalski - saksofony, śpiew; Karim Martusewicz – bas; Michał Bryndal - perkusja oraz tylko z wyjątkowymi gośćmi.

W przypadku nawet najbardziej rockowych dokonań tego bandu słychać elementy muzyki etnicznej, czasem takie też niekonwencjonalne instrumentarium. Zespół lubi dialogować z artystami z wielu stron świata (od Azji, przez Podhale, po Amerykę Południową i Afrykę).
Grupa muzyków w strojach galowych pozuje ze skrzypcami.
Tym razem Wojciech Waglewski zaprosił do współpracy Sądecką Orkiestrę Kameralną – zespół o młodzieńczym zapale, który wciąż odkrywa swoje możliwości, połączony z doświadczeniem nabytym w trakcie udziału w wydarzeniach o charakterze międzynarodowym.

Zespół składa się z dyplomantów i absolwentów Akademii Muzycznej w Krakowie i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Członkami orkiestry są indywidualności z sukcesami poruszające się na gruncie muzyki klasycznej i rozrywkowej – to laureaci ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali, najzdolniejsi młodzi muzycy południowej Polski.

Zestawienie ze sobą tych niezwykłych osobowości zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie profesjonalizmu.

PATRONAT HONOROWY

Witold Kozłowski – Marszałek Województwa Małopolskiego

Patroni medialni

Kalendarium wydarzeń

Obraz utrzymany w niebieskiej kolorystyce. Głównym motywem jest geometryczny kształt przypominający budynek, pomnik. Jego kontury są niewyraźne, jakby otaczała go gęsta mgła.
Sztuka Wernisaż

Wernisaż malarstwa Jana Wagnera - Tchnienie czasu

13 sierpnia 2021, godz. 18:00 - 22:00

Galeria BWA SOKÓŁ

Ludzie oglądają film na świeżym powietrzu. Patrzą na ekran zwieszony na murze
Kino Przegląd Seans filmowy

Przegląd filmowy: 3WIZJE – Beksiński, Barbacki, Nikifor

13 - 14 sierpnia 2021

Kino SOKÓŁ/Stara Sandecja