Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

MURACKI ŚPIEWA NOHAVICĘ

Muzyka Koncert

15 grudnia 2022, godz. 19:00

sala im. R. Sichrawy

Wstęp: 15 zł, 1 zł* // wyprzedane
Dodatkowe informacje:
*1 zł dla działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych (na podstawie legitymacji) dostępne wyłącznie w kasie.

Bilety do nabycia od 26 listopada w kasie MCK SOKÓŁ (ul. Długosza 3) - czynnej w dni powszednie w godzinach 8:00-21:00, w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00 oraz online na stronie mcksokol.pl
Trzeciego dnia VIII DNI CZESKICH w Nowym Sączu spotkamy się z twórczością wybitnego pieśniarza – Jaromira Nohavicy, w znakomitych przekładach i brawurowych wykonaniach Antoniego Murackiego.
Antoni Muracki - pieśniarz, muzyk, poeta, kompozytor, tłumacz, członek ZAiKS, SAWP, twórca programów literackich i kabaretowych.

Od 2004 r. prowadzi własną scenę muzyczno-kabaretową „Salonik z kulturą”, gdzie prezentuje twórczość wybitnych postaci polskiej piosenki i kabaretu, czasem jazzu i teatru, oraz własne utwory.

Od ponad 35 lat wykonuje swoje niebanalne pieśni, próbujące wzruszać i zachwycać, rozśmieszać i zmuszać do myślenia. Bogate w warstwie harmonicznej, posiadają nierzadko urzekającą melodyjność. A poza tym zawsze mają coś do powiedzenia słuchaczowi – o ludziach, emocjach, miłości czy relacjach z drugim człowiekiem. Koncerty artysty to spektakle satyryczno-liryczne o dużym ładunku emocjonalnym, który niosą zarówno tekst, muzyka, jak i dojrzałe wykonanie.

Od 1998 roku Muracki związany jest z Jaromirem Nohavicą, będąc tłumaczem Jego pieśni i ich wykonawcą, a w latach 2001-2009 również menadżerem artysty w Polsce. W 2016 roku  ukazała się płyta Murackiego pt.: „Muracki śpiewa Nohavicę”. Na płycie znajdują się pieśni czeskiego barda pięknie przetłumaczone i zaśpiewane przez Antoniego, a również dwa bonusowe utwory w wykonaniu Jarka, również po polsku.

Na koncercie z kolei usłyszymy tak znane utwory jak „Sarajewo” czy „Moja mała wojna”, ale też pieśni z najnowszych kilku płyt artysty oraz zupełnie nieznane. Wszystkie utwory zostaną niebanalnie wykonane i opatrzone interesującymi aranżacjami. Koncert kipiał będzie muzyczną energią i pozytywnym przekazem. Nie zabraknie również lirycznych akcentów, tak charakterystycznych dla twórczości Nohavicy. Pojawią się też pieśni satyryczne, jak „Pijcie wodę”, czy „Gdy odwalę kitę”. To dwugodzinne spotkanie z twórczością czeskiego pieśniarza, w znakomitych przekładach i brawurowych wykonaniach, powinno zadowolić nawet wybrednych słuchaczy.

Za gitary i wokale odpowiadać będzie Antoni Muracki., a towarzyszyć mu będą:

Witold Cisło - gitary, bas, gitara barytonowa, bałałajka; Robert Kuśmierski - akordeon, piano i Joachim Łuczak - skrzypce, perkusjonalia.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy

JOHNNY

15 grudnia 2022, godz. 18:30

Kino SOKÓŁ

Kino Seans filmowy

Świąteczny cud

17 grudnia 2022, godz. 09:00

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu