Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Medjugorje

Kino Seans filmowy

14 października 2022, godz. 17:30

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 10 zł
Zapraszamy na premierowy pokaz filmu dokumentarnego „Medjugorje”, który odbędzie się 14 października w ramach cyklu REKOLEKCJE FILMOWE.

MEDJUGORJE

Hiszpania 2021, 127’, dokumentalny, lektor, od 13 lat, reż.  Jesús García Colomer

Tajemnica, która intryguje od lat. Miejsce, które odmienia ludzi... Przeszło 40 lat temu w małej, ukrytej pośród gór wiosce w Bośni zdarzyło się coś, co Kościół do tej pory próbuje w pełni zrozumieć. 24 czerwca 1981 roku grupa nastolatków miała doświadczyć mistycznego spotkania z Matką Bożą. Objawienia, jak twierdzili, miały się wielokrotnie powtarzać.

O wydarzeniach zrobiło się głośno, komunistyczne władze Jugosławii zaczęły prześladować widzących, a Kościół przyjął postawę bardzo sceptyczną… Wieść o przesłaniu Maryi z Medjugorje, która przedstawiła się widzącym jako Królowa Pokoju, powoli jednak ogarniała cały świat. Na miejsce zdarzenia zaczęli przybywać pielgrzymi. Wielu z nich twierdzi, że Medjugorje zmieniło ich życie.

Dziś Watykan stoi na stanowisku, że choć na ostateczne stanowisko w sprawie objawień jeszcze za wcześnie, to Medjugorje jest pełnoprawnym miejscem kultu. Film „Medjugorje” to próba odkrycia fenomenu tego miejsca, nazywanego przez niektórych „przedsionkiem nieba”, i jednocześnie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu
bliskie są objawienia maryjne. Twórcy w barwny sposób opisują historię wydarzeń, skrupulatnie analizują ewoluujący stosunek Kościoła do nich, a także ukazują wzruszające świadectwa ludzi, dla których Medjugorje stało się punktem zwrotnym w życiu. „Medjugorje” to film, który pozwala dotknąć tajemnicy.

Kalendarium wydarzeń

Kino Seans filmowy Warsztat

KINOSZKOŁA 2022/2023 | ZGŁOSZENIA

14 października 2022

Kino SOKÓŁ

Sztuka Spotkanie / dyskusja

„33-300 Nowy Sącz – dobry adres” – promocja albumu Piotra Droździka

14 października 2022, godz. 18:00

sala im. Romana Sichrawy, MCK SOKÓŁ