Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

I Love My Dad

Kino Seans filmowy

20 lipca 2023, godz. 18:15

Kino SOKÓŁ w Nowym Sączu

Wstęp: 14 i 17 zł
Drugim filmem jaki zobaczymy w ramach FILOMOWO PO AMERYCE będzie „I love my dad”, czuły, słodko-gorzki portret niełatwej relacji pomiędzy ojcem a synem - najlepszy film ostatniej edycji prestiżowego festiwalu SXSW, który zdobył także uznanie na American Film Festival.
Film inspirowany jest prawdziwą historią reżysera. W jedną z głównych ról wciela się gwiazda amerykańskiego kina Patton Oswald. 

Film Jamesa Morosiniego, w którym zresztą sam wciela się w rolę Franklina, to pełna empatii opowieść o życiowych wrażliwcach. Ujęta w formułę komediodramatu historia w subtelny sposób eksploruje temat międzyludzkich relacji, potrzeby komunikacji, wywołując zarówno uśmiech, jak i wzruszenie.

Gdy Franklin zrywa wszelkie kontakty z ojcem, zdesperowany starszy z mężczyzn nie może się z tym pogodzić. Posunie się do fortelu, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w życiu wrażliwego, nieco samotnego chłopaka.

Z pomocą nieoczekiwanie przyjdzie mu technologia. Nie widząc innej możliwości, Chuck wymyśla fałszywe konto w mediach społecznościowych, by mieć swojego syna na oku. Podszywa się pod atrakcyjną kelnerkę i nawiązuje z chłopakiem nić porozumienia. Sytuacja jednak komplikuje się z chwilą, gdy zauroczony dziewczyną Franklin za wszelką cenę będzie chciał się spotkać. To moment, w którym do starszego z bohaterów zaczyna dochodzić, że mając dobre intencje i chcąc jedynie pomóc, mógł tak naprawdę zaszkodzić.
USA, 2022, 96', komedia, napisy

Kalendarium wydarzeń

Sztuka Spotkanie / dyskusja

Pod wiatr

20 lipca 2023, godz. 18:00

Galeria Sztuki BWA JATKI w Nowym Targu

Folklor Festiwal Koncert Warsztat

30. Święto Dzieci Gór

23 - 29 lipca 2023

Nowy Sącz, Małopolska