Logo - SOKÓŁ Małopolskie Centrum Kultury, Instytucja Kultury Województwa Małopolskiego

Fatima

Kino Prelekcja / wykład Seans filmowy

13 maja 2022, godz. 18:00

Kino SOKÓŁ

Wstęp: 10 zł
Dodatkowe informacje:
Portugalia, USA 2021, 13’, dramat, lektor, od 15 lat
Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan.
Oprócz seansu zapraszamy także na spotkanie ze Stanisławem Kitą - wokalistą, gitarzystą, autorem muzyki i tekstów, który opowie o swojej publikacji „Oblicza światła”.

Zwiastun

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych.  Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła.

Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Kalendarium wydarzeń

Edukacja Konferencja Prelekcja / wykład

Seminarium dla przewodników turystycznych, instytucji ochrony dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego

13 maja 2022, godz. 11:00 - 14:30

Sala Ratuszowa Miasteczka Galicyjskiego w Nowym Sączu

podskakujący miś
Kino Seans filmowy

Igrzyska zwierzaków

14 maja 2022, godz. 09:45

Kino SOKÓŁ